Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vďaka akvizícii Motor-Car Group so 17 obchodnými zastúpeniami na Slovensku, v Maďarsku a Českej republike, expanduje Hedin Mobility Group do strednej a východnej Európy.

Wiesenthal Autohandels AG dnes oznámila dohodu so skupinou Hedin Mobility Group o predaji 100 % akcií spoločnosti Motor-Car Bratislava spol. s r.o. (Motor-Car Group).

Strategické rozhodnutie skupiny Wiesenthal prestať investovať do automobilového priemyslu započalo predajom 8 pobočiek vo východnom Rakúsku v roku 2018. V roku 2020 nasledoval predaj spoločnosti AVAG v Nemecku a predaj zvyšných 6 pobočiek švajčiarskej spoločnosti  Merbag SA vo Viedni. Ukončenie tejto kapitoly v histórii firmy sa dovŕšilo predajom skupiny Motor-Car spoločnosti Hedin Mobility Group.

História skupiny Motor-Car je dlhá a úspešná. Spoločnosť Motor-Car, ktorú začali na zelenej lúke páni Glatz a Wiesenthal, sa vyvinula na významného hráča v oblasti maloobchodného predaja automobilov v regióne. V roku 2021 Motor-Car Group zamestnávala 1 100 ľudí a mala obrat 445 mil. a cca 10 000 predaných áut.

“V spoločnosti Hedin Mobility Group sme našli správneho vlastníka pre Motor-Car a jej zamestnancov, aby sme mohli čeliť výzvam budúcnosti v automobilovom priemysle. Vďaka tvrdej práci a oddanosti našich zamestnancov za posledné tri desaťročia odovzdávame firme Hedin Mobility Group silnú Motor-Car Group. Hedin Mobility Group je rodinná, podnikateľsky riadená automobilová skupina, ktorá za posledné roky preukázala silný rast výnosov aj finančného výsledku a má jasnú ambíciu stať sa celoeurópskym automobilovým hráčom”, povedal Henrik Starup-Hansen, generálny riaditeľ Wiesenthal Autohandels AG.

„Sme radi, že môžeme privítať Motor-Car v skupine Hedin Mobility Group. Široká škála značiek skupiny Motor-Car s hlavnými značkami Mercedes-Benz a Kia  v kombinácii s jej vedúcim postavením na miestnom trhu, poskytne významné obchodné synergie a obchodné príležitosti pri rozširovaní operácií našej skupiny do strednej a východnej Európy. Okrem toho sa tiež tešíme, že do nášho rastúceho portfólia značiek pridáme Hyundai a MAN“ povedal Anders Hedin, majiteľ a generálny riaditeľ Hedin Mobility Group.

„Tešíme sa, že sa staneme súčasťou silnej nadnárodnej spoločnosti Hedin Mobility Group. Okrem obchodnej synergie je to príležitosť uplatniť bohaté skúsenosti z iných európskych trhov, posilniť našu pozíciu a predstaviť úplne nové služby mobility našim zákazníkom na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku. Našou filozofiou je neustále napredovať. V spolupráci s Hedin Mobility Group dokážeme spoločne čeliť veľkým výzvam a nastávajúcim zmenám v automobilovom priemysle,“ dodal Matúš Brečka, generálny riaditeľ Motor-Car.

Prevod podniku sa očakáva v treťom štvrťroku 2022. Transakcia podlieha ešte schváleniu úradov pre hospodársku súťaž.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.