Máte obavy pred inštaláciou aktualizácie systému Windows, či ovládačov a dvakrát rozmýšľate nad ich inštaláciou? Už sa viac báť nemusíte.

Spoločnosť Microsoft vyriešila tento problém pridaním bezpečnostného opatrenia, ktoré by malo automaticky odinštalovať aktualizácie softvéru spôsobujúce pád systému pri spustení. Tento môže byť spôsobený nekompatibilitou, alebo zle napísaným kódom v novom softvéri.

Avšak predtým, než sa systém rozhodne aktualizácie odinštalovať, pokúsi sa systém automaticky obnoviť. Ak sa to nepodarí, aktualizácie odinštaluje a systém sa tak dá do poriadku. Taktiež Windows zablokuje nefunkčné a problematické aktualizácie na 30 dní a potom sa ich pokúsi nainštalovať znova. Microsoft totiž vychádza z predpokladu, že vývojár ovládačov predmetnú chybu do tridsiatich dní opraví.

Ak si myslíte, že aktualizácia nemala byť odinštalovaná, Microsoft vám umožní manuálnu inštaláciu. Taktiež je tu možnosť pripomienkovať túto zmenu pomocou služby Feedback Hub, aby firma mohla diagnostikovať a napraviť problémy s aktualizáciami.

Veríme, že tento krok pomôže mnohým používateľom operačného systému Windows.

Zdroj: The Hacker News

Prečítajte si aj:

Putin chce vlastný internet kontrolovaný ruskou vládou

Značky: