Windows 10: Notebooky HP majú aktualizáciu pre nabíjanie batérie

0

Aktualizácia by mala vylepšiť nabíjací algoritmus batérie a preniesť nastavenia priamo do systému.

Logicky bude dostupná len pre notebooky HP a nemali by ste sa pokúšať inštalovať ju na zariadenia iných značiek. Objaví sa ako voliteľná aktualizácia s označením KB4583263. HP ju odporúča nainštalovať a zmienka o tejto možnosti sa objavila na webe Windows Latest.

Nejde o niečo, čo by vyslovene zaviedol Microsoft. Na to, aby ste využili túto záplatu, potrebujete notebook s podporou HP Battery Health Manager. Tá je integrovaná priamo v BIOSe, no nemusí byť v predvolenom stave zapnutá.

HP BIOS

Jej úlohou je nastavovať nabíjanie batérie tak, aby nedochádzalo k jej nadmernému nabíjaniu. Optimalizácia funguje na základe toho, ako notebook používate. Práve prepojenie s operačným systémom by malo lepšie riadiť správu nabíjania batérie.

Niečo podobné majú aj iní výrobcovia, medzi nimi napríklad ASUS alebo Lenovo. Aktualizácia nevyžaduje reštart a nevykonáva žiadne zmeny v BIOSe.

HP Battery Health Manager

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Ako správne nabíjať telefón či smartfón?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár