Windows 10 prekonáva rekord v počte aktívnych zariadení

0

Stále to však nie je to, čo by si Microsoft prial.

Aktuálne je podľa interných dokumentov Microsoftu Windows 10 nainštalovaný na 825 miliónoch aktívnych zariadení. To je poriadne veľké číslo. Podľa nás mu plány prekazili Windows 8, ktoré mnohí považovali za sporné. Ich osud aj spôsob zavedenia a nedotiahnuté zmeny mnohí prirovnávali k Windows Vista.

Až následne Windows 7 zožal úspech. Toto sa firme zatiaľ nepodarilo pri Windows 10, ale práve tento systém by mal byť novodobými sedmičkami. Snažia sa o to, už od roku 2015.

Spomedzi ďalších čísiel stojí za spomenutie prehliadač Microsoft Edge, ktorý bol stiahnutý celkom 4,5 milióna krát na mobilných zariadeniach. Správa nešpecifikuje podiel na Androide a iOs.

Microsoft Launcher má o pol milióna menej stiahnutí. Switkey má cez 159 mil. používateľov, avšak tu podotýkame, že Microsoft túto úspešnú klávesnicu kúpil. Nepracoval na nej od začiatku.

Zdroj: Thurrott

Prečítajte si aj:

Prečo Windows štartuje pomaly?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>