Prečo Windows štartuje pomaly?

5

Na vine môžu byť dve príčiny. Buď máte pomalý pevný disk alebo sa vám toho, po štarte spúšťa naozaj veľa.

Ako na to?

Konfigurácia spúšťania Microsoft poskytuje rýchlu úpravu toho, ktoré programy sa spustia spolu s operačným systémom. MSconfig spustíte cez riadok Spustenie (Win + R) a napísaním msconfig. Zobrazí sa okno, kde sa dajú odškrtnúť tieto programy. Neodporúčame ich vyškrtnúť všetky.

Nájdete tu ale rôzne mini programy, na aktualizáciu nainštalovaných programov. Tie nutne nemusia štartovať. Takisto ak sa po štarte zobrazuje nejaké chybové hlásenie, tu sa dá štartujúceho programu zbaviť. Kedykoľvek môžete riadky s nimi znova zaškrtnúť.

Zväčša si treba dať pozor na procesy zálohovacích programov. Bez nich síce zálohovanie môže fungovať ďalej, avšak až po prvom zapnutí odpovedajúceho programu. Ten môže zistiť, že jeho proces na pozadí nie sú aktívne.

Podobných prípadov je tu viac, zmeny preto robte postupne. Ak niektorý program nebude pracovať správne, vyskúšajte nájsť jeho proces v tomto programe a zistiť, či nie je pozastavený. Po reštarte už bude fungovať všetko ako pred tým.

Prečítajte si aj:

Microsoft Windows: Tajomný a kriticky dôležitý súbor „hosts“

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

5 komentárov

  1. Clanok vhodny tak pre uzivatelov PC, ktori maju minimalne skusenosti s Windowsom. Na zaklade nazvu ‚prispevku‘ (s clankom toto nema nic spolocne) a obrazku s logom Win10 som ocakaval, ze sa konecne dozviem, preco je start W10 ovela pomalsi v porovnani W7.

    Taketo clanky odradzuju ludi, aby opatovne navstevovali ten isty portal. Dufam, ze Vam autor aspon dobre zaplatil za to, ze ste uverejnili takyto odpad. Lebo ak ste zaplatili jemu, tak len za to, ze Vam odobera navstevnikov portalu.

    • Michal Reiter on

      Presne pre nich je to robene. Clanky, ktore su jednoduchsie a poskytuju rychly prehlad co a ako, su u nas v oblube. Chceme publikovat clanky, ktore sa daju lahko pochopit a citatelia nemusia studovat niekolko stranovy navod. Nebudu pre kazdehoho, co je celkom jasne.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>