Prioritou je verzia pre počítače.

Microsoft uvedie svoj nový operačný systém Windows 10 na trh v priebehu tohtoročného leta (možnože už v júli). Na konferencii Build 2015 však spoločnosť prezradila, že nie všetky zariadenia dostanú 10-ky súbežne. Prioritou je vydanie PC verzie, telefóny, okuliare HoloLens a Xbox si na svoju časť ekosystému budú musieť počkať.

Je to dané tým, že Microsoft sa momentálne zameriava na dokončenie verzie pre počítače. Ostatným zariadeniam bude venovať zvýšenú pozornosť až po uvedení PC verzie. To v praxi znamená, že nové Lumie sa na trh nedostanú súbežne s novými Windows 10 počítačmi.

Spoločnosť zároveň priznala, že nie všetky funkcie nového operačného systému budú dostupné v dobe jeho uvedenia. Jednou z takýchto (chýbajúcich) funkcií bude napr. podpora rozšírení v prehliadači Microsoft Edge.

Dodajme, že na nové Windows 10 telefóny sa tešíme najmä kvôli funkcii Continuum. Tá vyžaduje nový hardvér, takže existujúce telefóny ju nebudú podporovať.

Zdroj: The Verge

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit