Windows 10: Stiahnite si nové ikony už teraz

0

Nové ikony budú v systéme oficiálne až neskôr.

O viditeľnejšej zmene systémových ikon sme informovali pred niekoľkými dňami, teraz máte možnosť si ich stiahnuť aj vy. S nimi sa doteraz mohli stretnúť len používatelia testovacej verzie Windows 10 build 21343. Server WinAero prišiel s informáciou, ako si ich cez jednotlivé ikony pridať do štandardnej verzie Windows.

Jeden zo spôsobov, ako zmeniť ikony, sme popísali v našom článku. Zo stránky Msftnext si stiahnete ZIP súbor s knižnicou stoviek ikon. Štandardná knižnica ako imageres.dll v balíku obsiahnutá nie je a mohli by ste naraziť na problémy pri jej nahradzovaní. Istejšie je využiť ICO súbory a tak si zabezpečíte bezproblémovú zámenu ikon. Nenarúšate žiadne systémové komponenty.

Podoba, v akej vidíte ikony teraz, ešte nemusia byť vo finálnej verzii. Tiež je nevýhodou, že ich musíte aplikovať na systémové adresáre a prvky samostatne. Na aplikovanie niektorých budete potrebovať zásah do registra.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Čo je to obnovenie systému Windows?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár