Windows 10 zjednotí schránku na kopírovanie

0

Nebude to veľká zmena, skôr zjednotenie samostatných prvkov.

Zatiaľ sa s týmto redizajnom môžete stretnúť v testovacej verzii Windows 10 Build 20185. Informáciu o novom umiestnení publikoval server Windows Latest. Na nasledujúcej animácii je vidno, ako sa nový panel správa.

Kým teraz máte dva samostatné panely, ako na obrázkoch nižšie, novinka by mohla trochu upratať nadbytočný počet panelov.

Na to, aby ste schránku mohli využívať, potrebujete zapnúť možnosť História ukladania do schránky v systémovom okne NastaveniaSchránka alebo priamo zo schránky. Štandardne sa dá táto možnosť povoliť alebo zakázať už počas inštalácie operačného systému.

Ako vidno na obrázku, synchronizovanie medzi dvomi zariadeniami je potrebné zapnúť dodatočne. No nie je to nevyhnuté a na používanie viacpoložkovej schránky nepotrebujete prenášať skopírované dáta cez serveri Microsoftu. Budete ich mať dostupné len na lokálnom počítači. Presne tak, ako pri schránke v programoch kancelárskeho balíka Microsoft 365.

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Ľudia stále používajú Windows 7. Ako ste na tom vy?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár