Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Podľa konzultačnej firmy InfoTrends bude atramentová tlač do roku 2019 predstavovať 57% celkového objemu produkčnej digitálnej farebnej tlače.

Xerox vychádza v ústrety snahám poskytovateľov tlačových služieb o využitie príležitostí, ktoré prinášajú rastúci záujem o atramentovú tlač, a preto uvádza na trh dve nové atramentové tlačové zariadenia –  Xerox Brenva HD Production Inkjet Press a Xerox Trivor 2400 Inkjet Press. Predstaví ich na veľtrhu Drupa 2016, ktorý sa koná od 31. mája do 10. júna 2016 v nemeckom Düsseldorfe.

Stroj Xerox Brenva je určený pre trh archovej atramentovej tlače a stroj Trivor 2400 pre trh atramentovej tlače na nekonečný papier. Každý z nich pomôže poskytovateľom tlačových služieb venovať sa viac aplikáciám s vyššou pridanou hodnotou, ako je tlač pre direct mailing, transakčná tlač, tlač kníh, katalógov a urýchliť tým rast ich podnikania.

„Zameriavame sa na rozširovanie nášho portfólia strojov s inkjetovou technológiou, kde poskytovateľom tlačových služieb dávame väčšiu možnosť výberu a pomáhame im posilniť predpoklady pre rast ich podnikania,” hovorí Robert Stabler, senior viceprezident a generálny manažér skupiny Global Graphic Communications Business Group, Xerox. „S portfóliom rozšíreným o nové stroje Brenva a Trivor 2400 bude teraz atramentová technológia pre mnohých poskytovateľov tlačových služieb dostupnejšia a ľahšie využiteľná.“

Xerox_Brenva_web2016_3_nowat

Vytvárame nový priestor na trhu archovej atramentovej tlače

Xerox chce so strojom Brenva obsadiť trhový segment, ktorý konzultačná firma InfoTrends nazýva „zlomová zóna“. Tá sa nachádza medzi tradičnými tonerovými archovými tlačovými zariadeniami a dnes používanými atramentovými zariadeniami na nekonečný papier. Brenva spája vysokú rentabilitu atramentovej technológie s flexibilitou tlače na samostatné listy a rieši potreby poskytovateľov tlačových služieb v oblasti direct mailingu, transakčnej tlače a tlače kníh. Mechanizmy, ktoré v stroji Brenva zaisťujú manipuláciu s papierom, obsahujú rad spoľahlivých súčastí pochádzajúcich z veľmi úspešného tlačového zariadenia Xerox iGen. Brenva tak ponúka vo svojej triede najdokonalejšie a najspoľahlivejšie automatizačné prvky pre maximalizáciu produktivity tlače. Ide hlavne o tieto prvky:

  • Inline spektrofotometer, ktorý sa uplatňuje pri kalibrácii a profilovaní;
  • Objektovo orientovaná správa farieb slúžiaca na optimalizáciu farebného workflow textu, vektorovej grafiky a bitmapových obrázkov, a tým na zodpovedajúcu optimalizáciu ich kvality;
  • Režim „K-only“, umožňujúci veľmi lacnú a rýchlu jednofarebnú tlač.

Flexibilita pre dnešok, škálovateľnosť pre budúcnosť

Zariadenie Xerox Trivor 2400 Inkjet Press poskytuje tlačovým prevádzkam platformu, ktorá je prispôsobená na postupné rozširovanie podľa nárastu obchodných požadaviek. Vďaka tomu nie je nutná výmena zariadenia, ale je možné navýšiť rýchlosť a celkový výkon riešenia. Trivor 2400 spája vysokú výkonnosť so zvýšenou rýchlosťou (551 stôp/168 metrov za minútu pri farebnej tlači a 656 stôp/200 metrov za minútu pri jednofarebnej tlači) a s malými nárokmi na priestor. Polygrafické firmy sa vďaka tomuto stroju budú môcť zamerať na tlač katalógov, časopisov a farebných kníh, a získajú tak väčšiu flexibilitu. Dômyselná automatizácia zaručuje dokonalú a stálu kvalitu obrazu vrátane optimalizácie optickej hustoty technológií clear pixel a automatickú detekciu a nahradenie prípadných výpadkov trysiek.

Nový tlačový server Xerox –  IJ Print Server s technológiou Fiery, ktorý spoločnosť Xerox vyvinula v spolupráci s firmou  EFI, zvláda viacero dátových tokov v rôznych typoch aplikácií. IJ Print Server zjednoduší integráciu, zabezpečí komplexnú správu farieb a hladko sa začlení do pracovných tokov u zákazníkov.

Od kedy budú nové stroje dostupné?

  • Informácie o termínoch dodania a cenách tlačového zariadenia Xerox Trivor 2400 Inkjet Press budú k dispozícii na veľtrhu Drupa.
  • Objednávky na tlačové zariadenie Xerox Brenva HD Production Inkjet Press začneme prijímať tiež na veľtrhu Drupa. S dodávkami začneme v následujúcom štvrťroku.

Tlačové zariadenia Brenva a Trivor 2400 so serverom IJ Print Server a s technológiou Fiery budú vystavené na veľtrhu Drupa 2016 v hale 8B A62, Messe Düsseldorf. Stánok spoločnosti Xerox s hlavnou témou „Let the Work Flow“ bude návštevníkom z radov poskytovateľov tlačových služieb demonštrovať, ako je možné v praxi ich činnosť zdokonaliť pri uplatnení rozsiahlejšej automatizácie, tesnejšej integrácie a vyššej produktivity.