Jej veľkosť je 4,6 GB.

Xiaomi začalo distribuovať aktualizáciu na operačný systém Android 13 aj pre globálne verzie svojich smartfónov. Prvým telefónom, pre ktorý je nová verzia Androidu dostupná, je vlajková loď Xiaomi 12 Pro – informácie o dostupnosti aktualizácie pre tento model sme zachytili už pred pár dňami a aktuálne môžeme potvrdiť, že nová verzia softvéru je dostupná aj na Slovensku.

Náš redakčný testovací kus dostal aktualizáciu na verziu 13.2.4.0.TLBEUXM dňa 7. decembra 2022. Aktualizácia má veľkosť 4,6 GB a okrem zlepšení, ktoré prináša systém Android 13 (detailné informácie nájdete v samostatnom článku TU) obsahuje aj bezpečnostné záplaty systému Android k novembru 2022.

V redakcii máme k dispozícii aj model Xiaomi 12T Pro. Pre tento model zatiaľ nie je dostupná aktualizácia na Android 13. Pokiaľ však vlastníte 12 Pro, skontrolujte si dostupnosť novej verzie systému Android aj vy. Mimochodom, aktualizácia na Android 13 je integrovaná na nadstavby MIUI 13 – jej novú verziu by malo Xiaomi predstaviť počas najbližších dní.

Android 13 pre Xiaomi 12 ProZdroj: TOUCHIT
Android 13 pre Xiaomi 12 Pro

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit