Čínska spoločnosť má čoskoro na trh uviesť nový smartfón Mi 11 Ultra s trojicou fotoaparátov a malým sekundárnym displejom na zadnej strane.

Leaker Ice Universe uvádza, že nový zástupca série Mi 11 bude ako prvý smartfón na svete, vybavený 50 Mpx senzorom Samsung ISOCELL GN2. O Xiaomi Mi 11 Ultra sa už skôr špekulovalo, že bude používať 50 Mpx hlavný, 48 Mpx ultraširokouhlý a 48 Mpx teleobjektív, čo nová správa iba potvrdzuje. Úzka spolupráca medzi Xiaomi a Samsungom pritom trvá už od januára 2019, po čom nasledovalo niekoľko ďalších “protekcií”, kedy boli smartfóny od Xiaomi uvedené na trh s novými senzormi ako prvé.

Iba dúfame, že model Mi 11 Ultra bude mať lepšiu dostupnosť ako jeho predchodca.

Senzor GN2 s technológiou Dual Pixel Pro

Nadväzuje na minuloročný GN1 a prichádza s väčšími pixelmi (v segmente smartfónov najväčšie), lepšou spotrebou energie a úplne novou technológiou PDAFDual Pixel Pro. Výsledkom by malo byť rýchle a presné automatické zaostrovanie v náročných podmienkach. Kvalitné obrázky v prostredí s nízkym osvetlením sa vytvárajú pomocou známej technológie – spájaním štyroch pixelov. Nový snímač tiež ponúka schopnosť vytvárať fotografie s rozlíšením 100 Mpx.

Medzi ďalšie parametre Samsung ISOCELL GN2 patrí Smart ISO Pro na vytváranie okamžitých HDR fotografií s menším počtom pohybových artefaktov a videozáznamy v rozlíšení 1080p/480 fps alebo 4K/120 fps

Spoločnosť potvrdila, že senzor je už vo výrobe.

Samsung Isocell GN2

Zdroj: GSMArena

Zdroj: GSMArena 1, 2

Titulný obrázok: Tech Buff PH

Prečítajte si aj:

Oppo ukázalo Wireless Air Charging: Bezdrôtové nabíjanie vzduchom

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.