Xiaomi rozbíja ceny 4K televízorov. Bude cenová vojna aj u nás?

3

Xiamo počas on-line prezentácie ukázalo nielen najnovšie telefóny Mi 10 Pro a M 10, ale venovalo sa aj ďalším zariadeniam. Medzi nimi nás najviac zaujal televízor s rozlíšením 4K a 65 palcovou obrazovkou, ktorý chce Xiaomi predávať za neuveriteľnú cenu len 549 eur (štartovná cena). Značky ako Samsung, LG, Philips, Sony sú pritom aj 4 krát drahšie pri podobných parametroch televízora.

U slovenského zastúpenia Xiaomi sme si overovali dostupnosť tohto televízora na našom trhu a dostali sme odpoveď – „áno, máme záujem doviesť tieto televízory aj na slovenský trh“. Len pripomeňme, že pri našej návšteve jednej z najväčšej fabriky na výrobu televízorov v Poľsku, ktorá patrí inej čínskej značke, sme si všimli, že pre európsky trh sa trh sa televízory Xiaomi vyrábajú práve tu. Nemajú to tak na Slovensko vôbec ďaleko a podľa nášho názoru na našich predajniach tento televízor reálne uvidíme.

Späť ale k parametrov. Ide o televízor s kovovým rámom aj podstavcom. Podporuje štandard HDR 10+ a je tu aj dopočítanie nižšieho vstupného rozlíšenia na 4K. Ako operačný systém používa Android 9.0 a diaľkové ovládanie obsahuje aj mikrofón na jednoduché hlasové ovládanie. K dispozícii sú 3 USB porty a 3 HDMI porty.

Satelitný tuner je podporovaný a tiež analógové výstupy RCA. Televízor je možné pripojiť na internet cez Ethernet port alebo cez Wi-Fi. Z hľadiska zvuku sú tu dva 10 W reproduktory, podpora je pre Dolby Audio a dts HD. Využiť sa dá aj zabudovaný Chromecast na prenos obrazu z mobilu na obrazovku tohto televízora. Tešíme sa na test tohto televízora v našej redakcii.

Pozrite si aj predstavenie nových vlajkových lodí Xiaomi M10 Pro a M 10

Xiaomi útočí cenou vlajkovej lode Mi 10 Pro

 

 

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

3 komentáre

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>