V blízkej budúcnosti bude možnože o hviezdy YouTubu väčší záujem ako o tie filmové.

YouTube väčšina používateľov vníma ako portál s hudobnými klipmi, vtipnými videami, mačkami, malými deťmi a množstvom tínedžerov, ktorí sa chcú stať internetovou hviezdou. Faktom však ostáva, že mnohí z tvorcov „domácich“ YouTube videí sú naozaj talentovaní a ich tvorba má hodnotu. A YouTube ich chce podporovať.

Spoločnosť oznámila svoj plán točiť celovečerné filmy, v ktorých budú účinkovať hviezdy YouTubu. Zatiaľ nie je jasné, o aký typ filmov pôjde. Vieme iba to, že vzniknú v spolupráci so spoločnosťou AwesomenessTV, ktorú pred dvoma rokmi kúpil DreamWorks Animation. YouTube chce v priebehu najbližších dvoch rokov uviesť na trh niekoľko takýchto filmov. Premiéra prvého z nich je naplánovaná na koniec aktuálneho roka.

Je zrejmé, že každý z filmov sa najskôr objaví na YouTube a následne bude dostupný aj pre ostatné formy distribúcie. Dodajme, že súčasťou ďalších plánov portálu je tvorba vlastných komediálnych seriálov. Tie vzniknú takisto v spolupráci s obľúbenými kanálmi, resp. YouTubermi – spomeňme mená The Fine Brothers, Pranks vs. Prank, Joey Graceffa a Smosh.

Predpokladáme, že tvorba vlastného obsahu by mohla byť jedným z argumentov, ktorým bude chcieť YouTube motivovať používateľov, aby za službu platili. Jednou z výhod (voliteľného) predplatného, ktoré sa údajne čoskoro objaví, bude totiž prístup k prémiovému obsahu.

Zdroj: The Verge

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit