Informácia, ktorú bude veľká skupina ľudí smelo ignorovať aj naďalej.

Najznámejší video server na svete tak bude čerpať informácie z najznámejšej encyklopédie na svete, Wikipediou. Pekná a užitočná symbióza.

S touto informáciou sa vyjadrila Susan Wojcicki, CEO YouTube, na festivale South by Southwest Interactive v Austine. Chcú tak poskytovať opačný pohľad na danú vec pre kontroverzné príspevky. V priebehu nasledujúcich týždňov bude nová vlastnosť dostupná a bude sa zobrazovať v textových rámčekoch pod videom.

Pochybné alebo zavádzajúce videá vďaka tomu odhalíte jednoduchšie. Video, ktoré bude obsahovať tému prepieranú práve konšpirátormi, bude mať doplňujúce informácie z Wikipedie o konšpiračných teóriách.

Problémom konšpirácií je totiž to, že znejú neskutočne dôveryhodne. Je to proti prúdové myslenie, ktoré zaujme a ponúka živú alternatívu k bežným veciam a známym faktom. V reči konšpiračných teoretikov známe fakty treba preložiť ako „mocnými rodmi na planéte podvrhnutými faktami.“ 🙂

Google chce strážiť túto oblasť a rozširovať svoje pôsobenie v oblasti týchto teórií a upozorňovať na ne. Wojcicki nespresnila š koľkými teóriami aktuálne YouTube pracuje.

P.S.: A nezabudnite na chemtrails, keď si budete hľadať lacné letenky 🙂 🙂

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Pozor na konšpiračné weby plné nezmyslov, je tu projekt Konšpirátori.sk

Značky: