Za roaming budeme platiť aj naďalej. EÚ ho zruší najskôr o 3 roky

2

Od 15. decembra 2015 už nemali byť účtované poplatky za roaming. EÚ rozhodnutie zmenila.

Členské štáty Európskej únie sa dohodli, že roamingové poplatky zrušia najskôr až od roku 2018. Zmenili tak pôvodné rozhodnutie, podľa ktorého by používatelia neplatili za roaming už od konca tohto roka. Zo zmeny budú profitovať telekomunikační operátori. Tí môžu aj naďalej účtovať predražené poplatky za používanie telekomunikačných služieb v zahraničí.

Ak EÚ zrušenie roamingových poplatkov opäť neodloží, používatelia budú od roku 2018 surfovať na internete a telefonovať za domáce sadzby aj v zahraničí. Budú však obmedzení „základným roamingovým príspevkom„, ktorý definuje objem prenesených dát a prevolaných minút v zahraničí za domáce ceny. Po jeho prečerpaní sa budú účtovať dodatočné poplatky.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. Pingback: Operátor Google: jeho služba podporuje roaming aj na Slovensku | touchIT

  2. Pingback: Koniec roamingu v EÚ do leta 2017. Zlacňovanie začne už o rok | touchIT

Pridaj komentár