Prvotina vývojárskeho štúdia Fun 2 Robots je dostupná pre telefóny so systémom Windows Phone. Neskôr príde aj na ďalšie platformy.

Ak hľadáte zábavu na cesty autobusom a používate Windows Phone, máme pre vás tip. V ponuke WP Obchodu sa objavila nová mobilná hra Future Factory. Tá je atraktívna svojim konceptom, cenou, ale aj tým, že vznikla v Bratislave.

Vývojári so skúsenosťami z Cauldronu

Vývojárske štúdio Fun 2 Robots založili Vladimír Geršl a Lukáš Labaj, ktorí v minulosti pracovali v spoločnosti Cauldron. Mali na starosti herný dizajn, resp. skripty. S titulom Future Factory uspeli na portáli Startovač (česká napodobenina platformy Kickstarter) a všimol si ich aj Microsoft. Práve vďaka výrobcovi operačného systému Windows si môžete novú mobilnú hru stiahnuť zadarmo.

Future Factory sa inšpirovala v diele Karla Čapka. Ten v roku 1920 vymyslel slovo „robot“ a použil ho v dráme R.U.R. (Rossum’s Universal Robots / Rossumovi univerzální roboti). Mobilná hra vo veľkej miere využíva práve robotov, pretože vo Future Factory vás čaká továreň s náhodne generovanými úrovňami a smrteľne nebezpečnými robotickými protivníkmi.

FutureFactory_SShot1

Jednoduchá, ale ťažká

Hrateľnosť je nenáročná a drží sa zaužívaného konceptu tzv. „twin stick“ strieľačiek. Ľavým palcom sa pohybujete, pravým ovládate smer streľby. Jednoduchý koncept nie je zárukou jednoduchej hry a pri hraní Future Factory to platí dvojnásobne. Prežiť v prostredí robotov nie je ľahká úloha.

Z vyššej náročnosti ťaží aj monetizačný model. Silnejšiu výbavu si odomknete hraním, alebo si ju kúpite za reálne peniaze. Pomocou prémiovej meny si takisto predĺžite život. Mŕtveho hrdinu môžete oživovať, ale čím častejšie to budete robiť (v rámci jednej hry), tým vyšší bude poplatok. Podobne ako v Temple Run 2.

FutureFactory_SShot3

Zatiaľ iba pre Windows Phone

Future Factory stojí za vyskúšanie. Obrnte sa však trpezlivosťou a telefónom so systémom Windows Phone. Aktuálna verzia vyžaduje modely s operačnou pamäťou aspoň 1 GB. V blízkej budúcnosti má pribudnúť podpora telefónov s 512 MB RAM a o cca polroka by sme sa mali dočkať verzie pre iOS a Android.

Samozrejmosťou bude postupné rozširovanie herných funkcií, odstraňovanie chýb a dolaďovanie mechanizmov. Hra sa momentálne nachádza v tzv. „soft launch“ verzii. Aplikáciu sťahujte z Windows Phone Obchodu.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit