Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zákazníci Orangeu môžu na hranice skutočne zabudnúť. Nielenže môžu v zahraničí komunikovať za ceny ako doma, dokonca si už môžu užívať sieť s kvalitami ako doma.

Zákazníci Orangeu si ako prví môžu užívať výhody ultra rýchleho mobilného internetu v LTE sieti aj za hranicami Slovenska. LTE roaming môžu medzi prvými využívať návštevníci v Poľsku a Španielsku, čoskoro pribudnú aj ďalšie krajiny.

„Cestovanie a práca v zahraničí patria medzi najväčšie trendy posledného obdobia. Chceme, aby sa naši zákazníci cítili aj za hranicami ako doma, preto im chceme aj v zahraničí dopriať kvalitu, na akú sú zvyknutí z domu. LTE sieť v roamingu zatiaľ sprístupňujeme v susednom Poľsku a obľúbenej dovolenkovej destinácii Španielsku. Čoskoro pribudne aj Česká republika, Nemecko, Maďarsko, Chorvátsko, Rakúsko a Francúzsko,“ povedal Roman Husár, wholesale manager spoločnosti Orange Slovensko.

Pilotnou krajinou je náš sused zo severu, kde sa LTE sieť obojstranne otvorila už 29. júna. To znamená, že aj zákazníci poľského operátora budú môcť pri návšteve Slovenska využívať super rýchly mobilný internet. V slnečnom Španielsku bude tento skvelý benefit k dispozícii od 2. júla. V najbližších dňoch Orange spustí 4G roaming aj vo Francúzku, v Českej republike, Maďarsku, Nemecku, Chorvátsku a Rakúsku.

Zákazníci Orangeu s predplateným balíkom dátových služieb tak budú môcť používať svoj telefón alebo notebook v zahraničí ako doma. Vďaka výhodným roamingovým balíkom môžu zákazníci Orangeu v celej EÚ a Švajčiarsku sťahovať dáta len za 6, resp. 9 centov/MB.