Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Značka Lexus už roky dodáva do svojich  automobilov klimatizačné systémy s technológiou Nanoe® X. Vynález japonských inžinierov zo spoločnosti Panasonic bol už mnohokrát ocenený za najvyššiu kvalitu a efektivitu.

Klimatizácia s technológiou Nanoe® X je pre automobily Lexus štandardom. Zabezpečuje čistenie vzduchu v kabíne a neutralizáciu nepríjemných pachov. Je k dispozícii ako pre mestský crossover UX, SUV NX a RX, tak aj pre limuzíny ES a LS, aj efektné kupé a kabriolety LC.

Ako funguje revolučný systém

Klimatizačný systém nasýti vzduch mikroskopickými časticami Nanoe® X ešte predtým, ako ho vypustí do kabíny auta. Mikroskopická veľkosť častíc im umožňuje ľahký prístup a do najvzdialenejších rohov vozidla a vo vzduchu sa udržiavajú veľmi dlho. Záporne nabité ióny zachytia častice kontaminantov a neutralizujú ich pomocou spoľahlivého fyzikálneho mechanizmu. Nanoe® X mení štruktúru baktérií, vírusov alebo peľu tým, že z nich odstraňuje vodík. Týmto spôsobom sa nežiaduce prvky stanú neškodnými. Revolučný systém pomáha neutralizovať rast až 99 % vírusov, čo potvrdili aj štúdie Japan Food Research Laboratories. Správa Centra analýzy produktov spoločnosti Panasonic zase dokazuje, že Nanoe® X redukuje nepríjemné pachy až 1,8-krát lepšie.

Používanie klimatizácie s technológiou Nanoe® X priaznivo pôsobí na pokožku vodiča a cestujúcich, pretože vedľajším efektom jej používania je vyššia vlhkosť vzduchu ako v prípade štandardných systémov. Čiastočky zvyšujú úroveň nasýtenia pokožky vodou, čím bránia jej vysychaniu. To isté platí aj pre vlasy a oči, takže aj dlhé nočné cesty sú pre oči menej únavné.

Používanie klimatizácie so systémom Nanoe® X nevyžaduje od vodiča dodatočnú údržbu a jej schopnosť brzdiť rast húb a plesní umožňuje, aby sa  systém sám čistil.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.