Zem už nie je plochá: Aj v Google Mapách je z nej zemeguľa

0

Novinka sa momentálne týka iba webového rozhrania pre počítače.

Google aktualizoval webové rozhranie svojej služby Mapy Google. Po novom sa vám tak po maximálnom oddialení naskytne pohľad na Zem, ktorá je guľatá. Zemeguľa je momentálne dostupná iba vo webovom rozhraní pre počítače, v mobilných aplikáciách je stále plochá.

Google nezapracoval túto zmenu ako reakciu na skupinu ľudí, ktorí stále veria v plochosť našej planéty, ale kvôli tomu, aby verejnejšie zobrazil veľkosť jednotlivých kontinentov, resp. ich častí. V plochom zobrazení sa totiž zdá, že je Grónsko rovnakej veľkosti ako Afrika. V skutočnosti je Afrika 14-násobne väčšia.

Spôsobuje to tzv. Mercatorova projekcia, ktorá zobrazuje guľatú Zem ako plochú plochu. V rámci tejto projekcie však dochádza k zväčšeniu veľkosti v okolí pólov a zmenšujú sa časti Zeme v okolí rovníka. Google túto projekciu začal používať kvôli zachovaniu uhlov ciest.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Tipy a triky: Využite Mapy Google naplno

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>