Služba Bing Rewards sa snaží propagovať používanie vyhľadávača Bing. Jedným z bezplatných darčekov, ktorý môžete prostredníctvom služby získať, je rozšírenie cloudového úložiska OneDrive. 100 GB extra priestoru môžete bezplatne používať počas dvoch rokov.

Túto ponuku môžu využiť aj používatelia na Slovensku a to aj napriek tomu, že služba Bing Rewards nie je pre našu lokalitu dostupná. Stačí navštíviť tento odkaz a prihlásiť sa do svojho Microsoft účtu. Bonusové úložisko by sa malo okamžite sprístupniť.

Doplnené 20.2.: Používatelia hlásia, že odkaz už nefunguje. Microsoft pravdepodobne obmedzil možnosť získať bezplatný priestor pomocou uvedeného spôsobu. Aktivácia extra úložiska momentálne vyžaduje prihlásenie do služby Bing Rewards, ktorá u nás nie je dostupná. Microsoft však rozdáva 100 GB aj pre používateľov služby Dropbox. Bonusové úložisko je dostupné počas jedného roka. Podrobnosti nájdete na tomto odkaze

Štedrý Microsoft

Microsoft pomerne rád rozdáva bezplatný priestor v službe OneDrive. Používatelia s aktívnym predplatným kancelárskeho balíka Office 365 majú k dispozícii 1 TB dodatočného priestoru. Ten sa v závislosti od typu služby sprístupní všetkým používateľom, ktorých účet je priradený k predplatnému. V prípade „domáceho“ balíka Home tak 1 TB môžu získať až 5 používatelia. Microsoft pomocou extra priestoru propagoval aj funkciu mobilnej aplikácie, ktorá automaticky zálohuje fotografie a videá – v tomto prípade išlo o trvalý bonus o veľkosti 15 GB.

100 GB bezplatného miesta môžete vďaka službe Bing Rewards používať 2 roky. Po uplynutí tejto doby sa bonus odpočíta. Ak bude objem uložených dát v službe väčší ako dostupné miesto, o súbory neprídete – úložisko sa prepne do režimu „iba na čítanie“. Súbory si budete môcť prečítať, stiahnuť ich alebo zmazať. Dáta sa však nebudú zálohovať. Úplná funkcionalita služby sa obnoví po zakúpení ďalšieho priestoru v službe, resp. po zmazaní dostatočného objemu dát.

OneDrive

Takto vyzerá naše úložisko OneDrive. Bonus zo služby Bing Rewards sa započítal hneď

 

Zdroj: WindowsCentral

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit