Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenský importer značky CUPRA sa spojil so Slovenskou padelovou asociáciou a stal sa tak generálnym partnerom tohto športu na Slovensku.

PADEL a CUPRA majú niekoľko spoločných znakov. Tak ako Padel raketovo rastie, tak aj značka CUPRA dosahuje rekordné predaje a získava stále množstvo nových zákazníkov po celom svete.  Okrem toho ich spájajú najmä spoločné španielske korene.

“My v CUPRA vieme, že naše vozidá dokážu vytvoriť silnú emocionálnu väzbu. Človek si sadne za volant a to je pre neho to čo ho dokáže presvedčiť. Podobne je to aj s Padelom, kde človek zoberie do ruky raketu a hneď si tento šport zamiluje. Veríme že aj to je jeden z mnohých dôvodov prečo sa CUPRA a PADEL tak skvele dopĺňajú.” povedal Matej Macháček, brand manažér značiek CUPRA & SEAT. “Veľmi sa tešíme na nové možnosti, ktoré sa nám partnerstvom otvárajú a sme radi že sa nám podarilo prepojiť tieto španielske značky aj u nás na Slovensku.”

Značka CUPRA je generálnym partnerom Slovenského Padelu a všetkých oficiálnych súťaží a padelových turnajov na Slovensku. Prvý turnaj v tomto roku – ARÉNA PADEL OPEN 2023 sa odohrá 10.6.2023 v Bratislave.

Spoluprácu CUPRA a ARÉNA PADEL môžete sledovať aj sociálnych sieťach #CUPRA Slovensko

Cupra podporuje PadelZdroj: Cupra
Cupra podporuje Padel

Padel je nový druh športu, ktorý vznikol v Latinskej Amerike a cez Španielsko dobyl Európu. Ide najrýchlejšie rastúci šport v Európe, ktorý kombinuje prvky tenisu, squashu a raketbalu.

Za svoju popularitu vďačí najmä jednoduchosti a vo svojej podstate podobnosti s ostatnými raketovými športami. Padel tenis je mimoriadne zábavný šport a základné techniky sa dajú naučiť veľmi ľahko. Vďaka tomu je tento druh športu vhodný pre každého.

Padel v súčastnosti hrá vyše 25 miliónov hráčov na celom svete vo viac ako 90 krajinách sveta.

CUPRA je nekonvenčná značka SEAT, S.A., ktorá kombinuje emócie, elektrifikáciu a vysokú výkonnosť s inšpiráciou svetom Barcelony. Bola založená v roku 2018 ako samostatná značka a má vlastnú centrálu a výrobu športových automobilov v areáli závodu Martorell (provincia Barcelona), ako aj vlastnú sieť špecializovaných predajných miest na celom svete.

CUPRA dokazuje, že elektrifikácia a športový charakter sa perfektne hodia k sebe. V roku 2022 značka dosiahla nový vrchol predajom 150 000 automobilov. Každé uvedenie nového modelu predstavuje nový míľnik v definovaní charakteru značky s vyzývavým a originálnym dizajnom. CUPRA Ateca bola jedinečným modelom vo svojom segmente, CUPRA Leon prvým elektrifikovaným modelom značky vďaka pohonu plug-in hybrid, CUPRA Formentor prvým modelom vyvinutým exkluzívne pre značku a doteraz jej najlepšie predávaným modelom a CUPRA Born prvý model značky s elektrickým pohonom.

CUPRA je oficiálnym automobilovým partnerom a partnerom mobility FC Barcelona, premium sponzor World Padel Tour a oficiálny sponzor eSports Club Finetwork KOI. CUPRA je jediná automobilová značka, ktorá štartuje v šampionátoch EXTREME E, ETCR a Formula E. V rámci spolupráce s partnermi ako napríklad olympijskí zlatí medailisti Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, nemecký futbalový brankár Marc-André ter Stegen a Alexia Putellas, svetová futbalistka roka FIFA a dvojnásobná nositeľka ocenenia Ballon d’Or.

Značky: