Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Stačí jedna elektrická zásuvka: Nové základné sady PowerLine od D-Link umožňujú pripojenie k počítačovej sieti a do internetu v každej miestnosti bez káblov a inštalácie.

D-Link ponúka perfektný prístup k sieti v každej miestnosti pomocou štyroch základných sad adaptérov PowerLine. Technológie PowerLine umožňuje používateľom kompletne zosieťovať byt alebo dom, bez nutnosti inštalovať sieťové káble alebo zväčšovať pokrytie Wi-Fi siete pomocou repeaterov (opakovačov).

D-Link DHP-P509AV_nowatAdaptéry D-Link PowerLine vysielajú šifrované dáta rýchlosťou až 1.000 Mb/s a modely s priechodzou elektrickou zásuvkou umožňujú dokonca zdieľať zásuvku s inými elektrickými zariadeniami. Základné sady PowerLine ponúkajú používateľom spoľahlivé riešenie, ktoré funguje ihneď po vybalení z krabice. V Českej a Slovenskej republike sú už k dispozícii základné sady adaptérov PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Starter Kit a PowerLine AV 500 HD mini Starter Kit, rovnako ako aj základné sety adaptérov s priechodzou elektrickou zásuvkou PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Passthrough Kit a PowerLine AV 500 HD Passthrough Mini Starter Kit.

Inteligentné technológie pre bezproblémové zosieťovanie domácnosti

D-Link DHP-508AV_nowatTechnológia PowerLine využíva na prenos digitálneho sieťového signálu existujúce vodiče elektrického rozvodu v stenách domu. Aktuálny štandard AV2 to zvláda rýchlosťou až 1.000 Mb/s – rovnako ako klasický Gigabit Ethernet. PowerLine šifruje dáta pomocou silného algoritmu, aby bolo zaručené, že nikto napr. v susednom byte nebude môcť čítať vaše e-maily alebo sledovať, čo na internete robíte. Rýchle sieťové pripojenie cez elektrickú zásuvku je vhodné najmä pre všetky aplikácie s veľkými nárokmi na kvalitu a množstvo prenášaných dát, napríklad sledovanie videa, streamovanie, on-line hry alebo prenos súborov.

Prekonáva mŕtve zóny a veľké stavebné prekážky

D_Link_DHP-508AV_nowatVeľkou prednosťou systému PowerLine je jeho naozaj jednoduché použitie. Adaptéry sa jednoducho zapoja do elektrickej zásuvky. Potom si automaticky nájdu jeden druhého a zavedú sieťovú komunikáciu do každej miestnosti v dome bez inštalácie akýchkoľvek prepojovacích káblov. Týmto spôsobom je možné jednoducho prekonať mŕtve zóny Wi-Fi siete a prekážky medzi vzdialenými miestami, napríklad pivnicou a podkrovím. Zabezpečená je tiež úspora energie. Všetky štyri modely spotrebúvajú menej ako 4 watty – dokonca aj keď pracujú na plný výkon – a majú režim úspory energie, ktorý znižuje spotrebu až o 85%.

Cena a dostupnosť

Nové základné sety PowerLine sú už v predaji za nasledovné odporúčané ceny:

 • PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Starter Kit (DHP-601AV): 50,90 €
 • PowerLine AV 500 HD Mini Starter Kit (DHP-509AV): 39,90 €
 • PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Passthrough Kit (DHP-P601AV): 61,90 €
 • PowerLine AV 500 HD Passthrough Mini Starter Kit (DHP-P509AV): 43,90 €

Prehľad hlavných parametrov D-Link PowerLine

 • Základný set PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Starter Kit (DHP-601AV):
  • Dátová priepustnosť až 1.000 Mb/s, maximálna spotreba 3,7 W a úsporný režim na zníženie spotreby až o 85%
 • Základný set PowerLine AV 500 HD Mini Starter Kit (DHP-509AV):
  • Kompaktný dizajn s nízkou spotrebou energie a úsporným režimom, ktorý znižuje spotrebu energie až o 70%
 • Základný set PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Passthrough Kit (DHP-P601AV) a PowerLine AV 500 HD Passthrough Mini Starter Kit (DHP-P509AV)
  • Obe sady sú vybavené adaptérmi PowerLine s priechodzou elektrickou zásuvkou, takže je možné pripojiť spolu s adaptérom aj ďalšie elektrické zariadenia.

Značky: