ZSSK dnes vypravila prvý vlak, ktorý pôjde rýchlosťou 160 km/h

2

Moderný rušeň Siemens Vectron prvýkrát vyštartoval a zrýchlil prepravu na trati Bratislava – Košice.

Raňajší vlak R 603 PSS LIŠIAK s odchodom z Bratislavy o 8:03 hod. bol premiérový z aktualizovaného grafikonu a na vybraných úsekoch dosiahne rýchlosť až 160 km/h. Rušeň Vectron je schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť 200 km/h, avšak tá sa na tratiach na Slovensku uplatňovať nebude. Technický stav modernizovanej trate umožní bezpečnú rýchlosť 160 km/h.

Tento model vlastní už viac ako 30 vlastníkov a vyrobených bolo viac ako 500 kusov. Prototyp bol predstavený na výstave InnoTrans 2010 v Berlíne. Rušeň nesie nové logo a grafiku. Aktuálne sú v prevádzke 3 rušne tohto typu.

Zvyšné budú zaradené do prevádzky v budúcom roku. Vylepšenia sa netýkajú len celkovej rýchlosti ale aj lepšie prispôsobenej kabíny rušňovodiča a napríklad aj rekuperáciou energie pri brzdení späť do trolejového vedenia.

Vypravenia vlaku R 603 PSS LIŠIAK sa zúčastnil aj predseda Národnej rady SR, Andrej Danko.

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: Od decembra pôjdu rýchliky ZSSK na trati Bratislava – Žilina rýchlosťou 160 km/h (doplnené)

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Pan Reiter zrejme nezaregistroval, ze vlaky tu chodia rychlostou 160 km/h uz od roku 2010. Nevadi. 7 rokov nie je az tak vela.

Pridaj komentár