Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Pracovný veľtrh sa uskutoční 12. júna v Spoločenskom pavilóne v Košiciach
  • Národný dopravca ako Najzamestnávateľ 2023 predstaví všetky benefity práce na železnici
  • Priemerná mzda v roku 2024 v ZSSK by mala stúpnuť na 2 040 €, rušňovodičom na 2 330 €

Navštívte veľtrh Kariéra EXPO a za jeden deň spoznajte osobne zamestnávateľov z rôznych oblastí, stretnite sa s kariérnymi poradcami, vyskúšajte si modelový pohovor a skonzultujte svoj životopis. Na veľtrhu práce Kariéra EXPO Košice nebude chýbať ani Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) ako partner podujatia a Najzamestnávateľ 2023 v kategórii Doprava a logistika. Podujatie sa koná v stredu 12. júna 2024 v Spoločenskom pavilóne od 9:00 do 18:00. 

Na veľtrhu tiež získate cennú spätnú väzbu a posuniete sa vpred vo svojej kariére. Okrem stretnutia s firmami si na Kariéra EXPO môžete vypočuť inšpiratívne príbehy, zhotoviť si profi fotku na životopis, absolvovať osobnostné či jazykové testy a poradenstvo v oblasti IT. To všetko zadarmo po registrácii v jednoduchom formulári, ktorý nájdete na stránke – Registrácia na Kariéra EXPO | Kariéra Expo (zoznam.sk).

Prečo sa oplatí byť súčasťou národného dopravcu?

ZSSK ako jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku s cca 5 200 zamestnancami hľadá na veľtrhu práce kľúčových ľudí: najmä rušňovodičov, vlakvedúcich, elektromechanikov, mechanikov a zámočníkov dráhových vozidiel. Ako top benefity ponúka cestovné výhody, skrátený pracovný čas, Multisport kartu, príspevok do 3. piliera a ďalšie.

A vďaka novej Kolektívnej zmluve ZSSK na roky 2024 až 2028 sa od apríla tohto roka upravili mzdy všetkých zamestnancov u národného dopravcu. Celková priemerná mzda (vrátane príplatkov a mzdových náhrad) bola v roku 2023 až 1 720 €, pričom ZSSK odhaduje, vychádzajúc zo súčasného stavu a štruktúry zamestnancov, že v roku 2024 by mohla byť až 2 040 €. Konkrétne u rušňovodičov by to mohlo byť až 2 330 eur. Zvýšenie mzdy pre konkrétneho zamestnanca závisí aj od dĺžky trvania pracovného pomeru. 

Všetky aktuálne informácie o voľných pracovných miestach v ZSSK po celom Slovensku nájdete na našom webe – Kariéra | ZSSK.

Stánok ZSSK na podujatí Kariéra EXPO bude hneď pri hlavnom vchode a návštevníkov môže okrem iného prilákať svojím autentickým vizuálom, ktorý im prinesie atmosféru ako z vlaku.

Kariéra EXPO každému dokáže, že vzdelávať sa či zmeniť kariéru sa dá kedykoľvek. Viac informácií o podujatí nájdete tu – Kariéra EXPO Košice 2024 | Kariéra Expo (zoznam.sk).

Značky: