Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový WiFi 7 prístupový bod WBE660S ponúka päťkrát vyššiu rýchlosť ako predchádzajúca generácia, ako aj správu v cloudu a robustné zabezpečenie.

Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi lídrov na trhu bezpečných sieťových produktov využívajúcich prednosti správy zariadení pomocou cloudu, dnes oznámila uvedenie svojho prvého riešenia WiFi 7 pre poskytovateľov spravovaných služieb (MSP) a malé a stredné podniky.

 Touto novinkou je trojpásmový WiFi 7 prístupový bod WBE660S, ktorý svojou rýchlosťou až 22 Gbps na WiFi, kompatibilitou s riešením NebulaFlex Pro, špičkovými technológiami, výnimočným výkonom a jednoduchou správou a zabezpečením pomocou cloudu reaguje na zásadné problémy prevádzkovateľov podnikových WiFi sietí. Model WBE660S bude možné zakúpiť od konca októbra 2023.

Odpoveď na stále vyššie nároky na konektivitu

Bezdrôtový prístupový bod WiFi 7 od spoločnosti Zyxel Networks je navrhnutý tak, aby pomohol podnikom riešiť rastúci dopyt v oblastiach s vysokou hustotou pripojených zariadení, ako sú kancelárie, školy, štadióny a dopravné terminály. Vďaka využitiu troch frekvenčných pásiem súčasne model WBE660S dosahuje rýchlosť až 22 Gbps, čo je päťkrát viac ako predchádzajúca generácia WiFi (WiFi 6/6E).  Prístupový bod WBE660S v 6 GHz pásme môže využiť širší kanál 320 MHz určený výhradne pre zariadenia štandardu WiFi 7, čo zvyšuje nielen celkovú priepustnosť, ale aj kapacitu siete z hľadiska počtu pripojených zariadení. Jeho súčasťou navyše je Multi-Gig LAN uplink s rýchlosťou až 10 GbE, ktorý umožňuje naplno využívať potenciál 10 GbE sietí.

Bezkonkurenčný výkon

Prístupový bod WBE660S je postavený na platforme Networking Pro 1220 Wi-Fi 7 od spoločnosti Qualcomm® (1), vďaka ktorej dosahuje robustný výpočetný výkon a spoľahlivú prevádzku aj v tom najnáročnejšom prostredí. Jeho tri sady inteligentných antény 4×4 optimalizujú výkon WiFi inteligentným tvarovaním charakteristiky signálu, ktoré obmedzuje rušenie v danom prostredí.

K minimalizácii rušenia zo susedných WiFi kanálov a 4G/5G mobilných sietí, čo je častý problém v miestach s vysokou hustotou prevádzky, prispieva aj exkluzívne riešenie RF-first od spoločnosti Zyxel využívajúce pokročilý RF filter a technológie Advanced Cellular Coexistence. Konštrukcia nielenže zabezpečuje optimálny výkon vo všetkých kanáloch, ale tiež maximálne využíva zvýšenie priepustnosti, ktoré poskytuje až 4K QAM.

Zjednodušená správa a silnejšie zabezpečenie s Nebula Cloud

Správa a zabezpečenie kriticky dôležitých sietí s vysokou hustotou pripojených zariadení môže predstavovať extrémne náročnú úlohu. Pre jeho uľahčenie prístupový bod WBE660S podporuje správu pomocou cloudovej platformy Nebula od spoločnosti Zyxel Networks a je dodávaný s ročnou licenciou Nebula Pro Pack k mnohým pokročilým funkciám vrátane WiFi Health, WiFi Aid a mnohých ďalších.

Funkcia WiFi Aid automaticky rieši problémy s prístupom k sieti v priebehu celého procesu odbavenia pridávania bezdrôtových klientov. Je myslené aj na zabezpečenie pomocou doplnkovej bezpečnostnej funkcie, zatiaľ čo funkcia CNP+, ktorá poskytuje robustnejšie zabezpečenie prístupových bodov a ich klientov, čím bezdrôtovú sieť chráni presne tam, kde do nej vstupuje väčšina prevádzky.

„Platforma Qualcomm Networking Pro 1220 prináša funkcie novej generácie WiFi 7 už dnes, vyznačuje sa vysokým výpočetným výkonom a architektonickým dizajnom vytvoreným pre náročné infraštruktúrne prostredia,“ povedal Ganesh Swaminathan, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Wireless infrastructure and Networking spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc. „Vďaka našej pokračujúcej spolupráci so spoločnosťou Zyxel sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť platformu, ktorá je ideálna pre vysoko zaťažené podniky, malé a stredné podniky a stanovuje priemyselné kritériá pre sieťový výkon.“

„WBE660S je skutočnou zmenou pre MSP, ktorí sa snažia vyriešiť preťaženie WiFi na najnáročnejších miestach,“ povedal Kell Lin, senior viceprezident spoločnosti Zyxel Networks. „Ako priekopníci WiFi 7 sme využili silu bezdrôtových inovácií a spojili ju s našou jedinečnou architektúrou produktov, aby sme vyriešili problémy s pripojením, ktorým čelia podniky. Vďaka cloudovej správe Nebula, ktorá zvyšuje jednoduchosť používania, je spoločnosť Zyxel Networks hrdá na to, že môže byť lídrom pri sprístupňovaní WiFi 7 ďalším podnikom a pomáhať im využívať výhody novej éry pripojenia.“

Prístupový bod WBE660S je možné vedľa PoE++ napájať aj cez USB port typu C 15 VDC 3A.

Viac informácií nájdete na stránke: https://www.zyxel.com/global/en/products/wireless/be22000-wifi-7-triple-radio-nebulaflex-pro-access-point-wbe660s

Značky: