Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi predných poskytovateľov bezpečných sieťových riešení využívajúcich prednosti cloudu, v novembri na trh uvedie službu Connect and Protect pre vybrané WiFi prístupové body. Táto bezpečnostná služba, ktorá zákazníkom z radov malých prevádzkarní prináša lepšiu ochranu a konektivitu, bude najskôr k dispozícii pre dvojicu najobľúbenejších prístupových bodov značky Zyxel, t.j. pre modely NWA110AX a NWA1123ACv3.

Služba Connect and Protect ponúka dodatočnú vrstvu zabezpečenia, pretože filtruje nebezpečný obsah na internete a blokuje prístup na nebezpečné webové stránky a iné ciele.. Ako dodatočná vrstva ochrany malých prevádzkarní a zákazníkov táto služba bráni prístupu tiež nebezpečných útočníkov k prihláseným užívateľom, čím znemožňuje ich sledovanie alebo krádeže osobných údajov.

A pretože je služba Connect and Protect prispôsobená potrebám malých prevádzkarní, robustnú ochranu pred kybernetickými hrozbami zaisťuje bez zložitého nastavovania. Všetky bezpečnostné funkcie tejto služby sú preddefinované, pričom konfiguráciu a prevádzku zariadení je možné riadiť na diaľku pomocou cloudovej platformy Nebula od spoločnosti Zyxel alebo jej intuitívnej mobilnej aplikácii.

Služba Connect and Protect bude k dispozícii najskôr pre modely NWA110AX a NWA1123ACv3, ktoré v portfóliu spoločnosti Zyxel predstavujú najpredávanejšie WiFi prístupové body pre malé prevádzarne.

Vďaka kompatibilite s najnovšou technológiou WiFi 6 model NWA110AX zaisťuje vysokorýchlostné  pripojenie, veľké pokrytie a možnosť odbaviť efktívnejišie ešte viac zariadení než doposiaľ. Svojimi parametrami predstavuje dokonalú voľbu pre kaviarne, bary, reštaurácie a ďalšie prevádzkarne, kde sa k bezdrôtovej sieti po celý deň pripojuje veľký počet ľudí. Za zmienku stojí tiež možnosť spravovať pomocou modelu NWA110AX šírku pásma, a tým zaistiť dostatočnú prenosovú kapacitu pre prioritné aplikácie a služby, ako sú napr. telekomunikačné aplikácie a streaming obsahu.

Kevin Drinkall, riaditeľ spoločnosti Zyxel pre marketing a GTM stratégie v regióne EMEA, pri tejto príležitosti poznamenáva: „Malé prevádzkarne, ako napr. penzióny alebo kaviarne, požadujú pre svoje bezdrôtové siete ochranu, ktorá bude na jednu stranu kvalitná a súčasne tiež maximálne jednoduchá a cenovo dostupná. Rozšírením služby Connect and Protect na WiFi prístupové body pre malé prevádzkarne títo zákazníci získavajú možnosť využívať širokú paletu našich bezpečnostných funkcií bez toho,  aby museli riešiť často zložité nastavenie zabezpečenia siete. Služba Connect and Protect pre všetkých užívateľov znamená dokonalú kombináciu jednoduchého nastavenia, vysokej rýchlosti, bezproblémového pripojenia všetkých užívateľov k WiFi a robustnej a spoľahlivej ochrany pred hrozbami.“

Služba Connect and Protect, ktorá je už teraz formou doplnkovej licencie ponúkaná pre ďalšie kompatibilné prístupové body v Nebule, bude novo pre modely NWA1123ACv3 a NWA110AX k dispozícii od novembra 2022 ako zvýhodnený predajný balíček pod novým produktovým číslom. Balíček bude obsahovať prístupový bod a licenciu Connect and Protect na jeden rok.

Značky: