Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ZyXEL Communications predstavila dva nové modely sieťových úložísk, NAS326 a NAS542.

Obidve zariadenia využívajú najnovšie aplikácie ZyXEL zCloud a zDrive, vďaka ktorým si užívatelia môžu vytvoriť svoje osobné cloudové úložisko. Stále rastúci počet kybernetických útokov na cloudové služby ohrozuje súkromie a tiež bezpečnosť dát užívateľov. Úložisko NAS preto pomocou technológie RAID zaisťuje bezpečnosť dát v priebehu ich uloženia aj zdieľania s rodinou a priateľmi prostredníctvom mobilnej aplikácie ZyXEL Drive.

ZyXEL Drive_web2016_3_nowat

Mobilná aplikácia ZyXEL Drive umožňuje cez zariadenie so systémom iOS alebo Android vzdialene pristupovať k súborom uloženým v NAS326 alebo NAS542 a tieto súbory zdieľať. Zdieľaním zložiek cez mobilné aplikácie naviac môžete svoj cloudový priestor cez privátne a bezpečné P2P (peer-to-peer) spojenie poskytnúť svojim priateľom alebo rodine. Tí si tak úložisko NAS nemusia sami kupovať, pretože stačí, keď si na svoje mobilné zariadenie inštalujú aplikáciu ZyXEL Drive.

Vďaka aplikácii ZyXEL zCloud v2.2 môžete svoje obľúbené videá, hudbu alebo fotografie púšťať na veľkej obrazovke pomocou Apple TV, Google Chromecast, Roku 3, Amazon Fire TV alebo v šikovných televíziách Samsung a LG. Spoločnosť ZyXEL naviac vytvorila aplikáciu ZyXEL FindMe, ktorá v štyroch jednoduchých krokoch a behom 15 sekúnd úložisko NAS vyhľadá vo Vašej domácej sieti a pripraví k prevádzke. Ušetríte si tak desať minút, ktoré by Vám inak zabrala inštalácia utility NAS a samotného zariadenia.

K dispozícii je tiež inteligentná desktopová aplikácia ZyXEL NSM5.1 so širokou škálou nástrojov a zrozumiteľným užívateľským rozhraním, ktorá osobný cloud prináša do mobilných zariadení. Rozhranie s viacerými oknami umožňuje súčasnú realizáciu rôznych úloh, čo tiež prispieva k rýchlemu sprevádzkovaniu aplikácií.

„Podľa informácií spoločnosti IBM bolo 90% existujúcich dát vytvorených v posledných dvoch rokoch. Väčšina užívateľov šikovných telefónov dnes vytvára obsah každý deň, a preto potrebuje kvalitný a rýchly hardware pre ukladanie svojich dát a ich sprístupnenie z akéhokoľvek zariadenia,“ poznamenáva Martin Bratičák, Head of Channel CEE spoločnosti ZyXEL.

„Naše zariadenia prekonávajú technické bariéry brániace užívateľom vo vytváraní osobného cloudu, ktorý je vďaka plnému vlastníctvu a nulovým pravidelným poplatkom bezpečnejším a lacnejším riešením. Modely ZyXEL NAS predstavujú jednoducho použiteľný systém osobného cloudu, u ktorému užívatelia majú vždy prístup. Vďaka vyváženému pomeru praktickosti a bezpečnosti naše portfólio užívateľom prináša všetky výhody cloudového úložiska.“


ZyXEL Drive_2_web2016_3_nowat

 Špecifikácie modelu NAS326:

  • 1,3 GHz CPU, 512 MB RAM, až 2 pevné disky s kapacitou 6 TB (jedno jadro, duálne vlákno)
  • Technológia RAID 0/1 s rýchlosťou čítania/zápisu 105/105,8 MB/s
  • 2 porty USB 3.0
  • Jeden konektor pre gigabitový Ethernet

Špecifikácie modelu NAS542:

  • Dvojjadrový 1,2 GHz procesor, 1 GB RAM, až štyri pevné disky s kapacitou 4 TB
  • RAID 1/5/6/1+0
  • 3 porty USB 3.0
  • Jedna čítačka kariet SDXC
  • Dva konektory pre gigabitový Ethernet

Značky: