Veľká Noc je predo dvermi a aj počasie nám bude priať.

Sviatky jari veľa z nás prežije v kruhu blízkych, za ktorými cestujeme niekedy aj stovky kilometrov. Aby sa oddych nestal pohromou, pripravili sme pre vás výber desiatich aplikácií, ktoré vám pomôžu prekonať rôzne nástrahy najbližších dní.

Či už budete cestovať, alebo budete chcieť isť napríklad na výlet a nebudete sa vedieť rozhodnúť kam, náš výber vám pomôže si vybrať tie najzaujímavejšie miesta vo vašom okolí. Recepty v našom redakčnom výbere nenájdete, ale odporučíme vám napríklad aj športové aplikácie, ktoré pomôžu zhodiť zopár kíl. Dokonca sme pripravili aj tip, ako zvládnuť blížiaci sa veľký turnaj v „slovenskej hádzanej„.

Počasie do vrecka

Aby ste si vedeli naplánovať všetky aktivity počas sviatkov, odporúčame aj aplikácie, ktoré presne a esteticky prinesú aktuálnu a podrobnú predpoveď počasia priamo do vášho smartfónu.

1. Today Weather

Prednosťou aplikácie je grafické rozhranie, ktoré vás na úvod privíta tematickou fotografiou. Tá sa obmieňa na základe počasia a dňa. Doplnkovými informáciami o UV a kvalite ovzdušia si môžete chrániť svoje zdravie. Ďalšími užitočnými informáciami sú aktuálna teplota, vlhkosť, viditeľnosť, rosný bod, tlak vzduchu, rýchlosť a smer vetra. Aplikácia je presná a stabilná s peknými widgetami.

 • Dostupné pre: iOS, Android
 • Cena: Zadarmo (dostupná aj Premium verzia)

2. Google počasie

V prípade systému Android ponúka zabudovanú predpoveď počasia prakticky každý výrobca. Počasie je integrované v rámci nadstavby pre operačný systém. Vlastnú predpoveď však ponúka aj Google – stačí zadať do vyhľadávača slovo počasie. Predpoveď sa vám zobrazí v jednom z dvoch dizajnov, pričom ak máte ten novší, Google vám rovno ponúkne možnosť vytvorenia skratky, ktorá sa uloží na vašej domovskej obrazovke. Vďaka tomu získate rýchly prístup k predpovedi počasia aj bez nutnosti inštalovať samostatnú aplikáciu.

Google rovnako ako Apple čerpá informácie zo služby The Weather Channel a vo forme interaktívnej webovej aplikácie prezentuje aktuálnu predpoveď počasia a tiež prehľad na najbližších 10 dní. Máte prehľad o aktuálnej vlhkosti, tlaku, UV indexe a viditeľnosti. Nechýbajú údaje o zrážkach, sile vetra a východe a západe slnka.

Počasie od Googlu je základné a väčšine používateľov postačí. Pokiaľ chcete prepracovanejšie riešenie, vyskúšajte niektorú z ďalších odporúčaných aplikácií.

Športové aplikácie, ktoré rozhýbu

Stáva sa, že počas sviatkov toho zjeme viac, ako by sme chceli. Pre lepšiu motiváciu pri posviatočnom chudnutí poslúžia aplikácie z nášho výberu. Patria medzi najlepšie a veríme, že aj vám dobre poslúžia.

3. 7 Minute Workout – nekompromisná aplikácia

Pri tejto aplikácii neobstoja žiadne výhovorky typu – “Nemám na cvičenie čas”. Ide pravdepodobne o najlepšiu aplikáciu pre rýchly a efektívny tréning. Je vedecky dokázané, že pre zlepšenie zdravia postačí len 7 minút cvičenia denne.

Na cvičenie postačí iba 7 minút denne a to vďaka krátkym a účinným cvikom, pomocou ktorých máte zaručené, že sa riadne zapotíte. Cviky sú navrhnuté tak, aby ste spaľovali tuky efektívne, pričom nebudete potrebovať zájsť do telocvične alebo využívať drahé vybavenie posilňovní.

4. Strava

Je to športová aplikácia, ktorá je svojou podstatou sociálnou sieťou, kde si pridávate svoje aktivity, ktoré zdieľate so svojími najbližšími a priateľmi. Funkciami je to klasický sporttracker, ktorý môže poslúžiť aj ako „úschovňa“ aktivít z aplikácií tretích strán.

 • Dostupné pre: iOS, Android
 • Cena: Zadarmo (dostupná aj Premium verzia)

Cestovanie 

Klasická situácia. Idete na návštevu do iného mesta a ani netušíte, kde máte zaparkovať a nebodaj sa vám stane po ceste nehoda. Presne na tento účel poslúžia dve aplikácie z výberu.

5. Sygic GPS navigácia a mapy

Sygic GPS Navigácia je celosvetovo najsťahovanejšia offline GPS navigácia s aktuálnymi dopravnými informáciami a bezplatnými 3D offline mapami. Sygic poskytuje presné dopravné informácie na základe údajov zozbieraných od viac ako 500 miliónov šoférov po celom svete. Pokiaľ sa budete nachádzať v cudzom meste, tak vám aj pohodlne vyhľadá parkovacie miesto, takže veľkonočné sviatky zvládnete aj s týmto pomocníkom s úsmevom a bez stresu.

 • Dostupné pre: iOS, Android
 • Cena: Zadarmo na 7 dní (platené mapy a funkcie podľa aktuálneho cenníka Sygic)

6. Pomoc na diaľnici

Boli by sme najradšej, kedy ste túto aplikáciu nemuseli nikdy použiť. Ale ak sa tak stane, budete mať po ruke informácie priamo od Národnej diaľničnej spoločnosti. Priamo z aplikácie si viete privolať pomoc stlačením tlačidla s nápisom diaľničná Patrola, pri ktorej je vidieť aj vaša presná poloha, kam bude pomoc privolaná. Ďalšie dôležité informácie, ktoré nájdete v zozname sú informácie o doprave, prístup ku kamerám, odpočívadlám, turistické informácie, informácie o poplatkoch na cestách a dôležité kontakty a správy priamo z epicentra diaľničného diania.

Tipy na výlety

7. Vypadni.sk

Aplikácia vypadni.sk vám poskytne viac ako 2800 objektov s tisíckami fotografií z celého Slovenska. Objavíte krásu prírody, jedinečnú architektúru a bohatú históriu našej krajiny. Táto bohatá databáza poskytne informácie o všetkých zaujímavých zákutiach nášho Slovenska. Samozrejmosťou je aj navigovanie k objektom.

 • Dostupné pre: Android
 • Cena: Zadarmo (Premium 2,99 €)

8. Turistické atrakcie Slovenska  

Táto aplikácia ponúka detailné informácie o polohe, vzdialenosti a trase hradov, zámkov, jaskýň, múzeí, skanzenov a veľa ďalších atrakcií na Slovensku. Po zadaní vyhľadávacích kritérií v oblasti vami vybraného mesta vyberie všetky dostupné atrakcie so vzdialenosťami od miesta, kde sa práve nachádzate a krátkym popisom.

 • Dostupné pre: Android
 • Cena: Zadarmo

9. Majte alkohol pod kontrolou

Ako to býva zvykom, cez Veľkú noc sa popije krížom krážom snáď všetko, čo tečie. Pre kontrolu hladiny alkoholu, prípadne pre približné určenie, kedy si môžete sadnúť za volant, poslúžia aj tieto aplikácie. Tie odhadom určia vyprchanie alkoholu z tela. Tieto aplikácie treba brať s malou rezervou a pokiaľ nemáte istotu, že by ste si mohli sadnúť za volant, tak to nerobte.

Hudba pod palcom

Pokiaľ nechcete, aby vám hudba nezaberala v smartfóne drahocenné miesto a máte prístup k Wi-Fi alebo máte neobmedzený dátový balíček, pokojne ju prehrávajte online. Ale pokiaľ sa budete nachádzať mimo siete, tak si podľa potreby obľúbenú hudbu stiahnite do svojho smartfónu a môžete ju počúvať kedykoľvek a kdekoľvek. Je pravda, že takáto služba nie je zadarmo. Za poplatok približne 6 eur dostanete veľa muziky za málo peňazí. Doslova.

10. S hudbou aj na koniec sveta

Deezer patrí medzi najlepšie hudobné aplikácie na prehrávanie online obsahu. Prináša veľké množstvo obsahu a žánrov. Pre tri zariadenia v offline režime (napríklad smartfón, PC, tablet) je mesačný poplatok 5,99 eur. Získate však vysokú kvalitu prehrávania, možnosť ukladať skladby do zariadenia pre offline prehrávanie a samozrejme vás nebudú otravovať reklamy. Deezer dokonca podporuje prehrávanie obsahu aj v Hi-Fi kvalite. Za túto službu je potrebné priplatiť ďalších 5 eur.

 • Dostupné pre: iOS, Android
 • Cena: Zadarmo (Premium verzia od 5,99 eur)

Zdroj obrázkov: Unsplash

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.