Nikdy nie je neskoro začať.

Aj keď sa vám tento rok opäť nepodarilo schudnúť do plaviek, tak stále je tu šanca, že do budúceho roka sa to podarí. Pokiaľ ste váš cieľ splnili, pritom stále nie ste s výsledkom úplne spokojní, tak aj pre vás ako malá inšpirácia poslúži náš prísny redakčný výber top aplikácií na chudnutie a formovanie tela.

Aplikácia s ktorou to dáte

MyFitnessPal je služba, ktorá pomáha nielen pri chudnutí. Vďaka počítaniu kalórií a správnom vedení vás dokáže nasmerovať na cestu za vysnívanou postavou. Funguje ako nutričný poradca a tréner.

Či už chcete schudnúť, nejaké to “kilečko” pribrať, upraviť fungovanie tela a zmeniť svoje (zlo)zvyky, tak aplikácia MyFitnessPal je tu pre vás. Registrácia do aplikácie ja zadarmo, pričom na privítanie je ponúkaná plná verzia s prémiovými funkciami na 30 dní tiež zadarmo. Nie je vôbec náhoda, že táto aplikácia je najobľúbenejšou a privedie vás na správnu cestu za vysnívanou postavou.

Všetko to začína pri sledovaní denného príjmu jedla. Aplikácia obsahuje najväčšiu databázu potravín a jedál, ktoré už presiahli 6 miliónov položiek. Pomocou Barcode skeneru jednoducho načítate potraviny do svojho denného prehľadu.

Veľkým pomocníkom sú aj vami ukladané recepty s nutričnými hodnotami z aplikácie, takže si viete dopredu vybrať najvhodnejší pokrm k príprave, presne podľa vašej potreby.Takisto si viete poznačiť obľúbené reštaurácie a ich ponuku, aby ste nezišli zo správnej cesty. Keď už budete mať poznačené štatistiky o potravinách, naučíte sa, ako si vyberať tie najzdravšie voľby pre váš plán.

Pri aplikácii My Fitness Pal nepotrebujete samostatné kalorické tabuľky. Všetko podstatné aplikácia obsahuje a popri tom vám preráta denný príjem všetkých živín. Nezabudlo sa ani na príjem tekutín.

Pri aplikáciách pre smartfóny je najlepšie, že ich máte stále so sebou. Budú vám neustále pripomínať váš progres pri plnení vášho cieľa a ukazovať aj váš momentálny stav. Jednoducho, akoby ste mali osobného trénera stále pri sebe vo vrecku. Aplikácia ponúka stovky cvičení a podporuje takisto ďalších viac ako 50 aplikácií a zariadení tretích strán na zaznamenávanie cvičenia. Pripojiť si tak môžete aplikácie ako napríklad Garmin Connect, Strava, Runtastic, Fitbit a mnoho ďalších.

Ak by vám aj napriek možnostiam aplikácie chýbala motivácia, je možné si prizvať do vlastnej skupiny ďalších členov a môžete za svojim cieľom kráčať spoločne. Aplikácia má samozrejme pekné grafické rozhranie a informuje o všetkých zaznamenaných úspechoch presne a prehľadne.

Dostupné pre: iOS, Android

Cena: Zadarmo (Premium verzia 49,99 € za rok)

Endomondo vám zmeria každú aktivitu

Endomondo sa od klasických aplikácií pre športovcov výrazne odlišuje. Jej hlavným cieľom totiž nie je len obyčajné zaznamenávanie vašich aktivít pomocou GPS. Aplikácia je navrhnutá ako osobný tréner, ktorý vás má v prvom rade motivovať a je ju možné prepojiť s My Fitness Pal a ako celok získate neskutočne silný nástroj pre ľahšie dosiahnutie vytýčených cieľov.

Medzi jeho zaujímavé funkcie patrí napríklad aj zvukové povzbudzovanie a informovanie o priebehu tréningu. Navyše aplikácia nie je zameraná výhradne len na cyklistiku a beh. Okrem toho dokáže zozbierať štatistiky o ďalších, približne 40 iných športoch.

Premium verzia vám umožní odomknúť tréningové plány, získate podrobnejší prehľad o svojom tréningu a zistíte koľko času trávite v jednotlivých zónach tepovej frekvencie (s voliteľným hrudným pásom). Každý Premium používateľ získa prostredie bez reklám a možnosti personalizácie prostredia a audio trénera.

Na vyskúšanie Premium verzie máte 30 dní, takže v čase prázdnin môžete vyskúšať všetky prémiové funkcie aplikácie Endomondo zadarmo.

Dostupné pre: iOS, Android

Cena: Zadarmo (dostupná je aj platená verzia s tréningovými plánmi)

7 Minute Workout – nekompromisná aplikácia v každom ohľade

Pri tejto aplikácii neobstoja žiadne výhovorky typu – “Nemám na cvičenie čas”. Ide pravdepodobne o najlepšiu aplikáciu pre rýchly a efektívny tréning. Je vedecky dokázané, že pre zlepšenie zdravia postačí len 7 minút cvičenia denne.

Aplikácia obsahuje rôzne typy cvičení pre efektívne schudnutie už počas 30 dní. Tie sú zamerané na odlišné časti tela podľa toho, ktorá časť tela je pre vás prioritou na schudnutie. Niekomu postačí precvičiť brušné svaly, inému zadok. Samotné cviky sú postavené na svetovo populárnych cvičebných systémoch, takže si každý príde na svoje a máte záruku, že to naozaj bude fungovať.

Na cvičenie postačí iba 7 minút denne a to vďaka krátkym a účinným cvikom, pomocou ktorých máte zaručené, že sa riadne zapotíte. Cviky sú navrhnuté tak, aby ste spaľovali tuky efektívne, pričom nebudete potrebovať zájsť do telocvične alebo využívať drahé vybavenie posilňovní.

Najväčšou výhodou je, že aplikácia je zadarmo. Je zameraná na precvičenie celého tela a efektívne spaľovanie tuku. Majte na pamäti, že stačí málo – iba 7 minút denne a dosiahnete vysnívanú postavu.

Dostupné pre: iOS, Android 

Cena: Zadarmo

Prečítajte si aj:

Svetový deň Pohybom ku zdraviu: Aplikácie a zariadenia, ktoré vás rozhýbu

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.