Vylepšená verzia s vyššou presnosťou, 10 m bezfarebným vláknom, 8 GB pamäťovou kartou a automatickým vyrovnávacím snímačom zadarmo.

Používanie 3D tlače sa dá aplikovať na veľa oblastí. Či pôjde o tlač 3D hračiek, modelov, sošiek, výukových pomôcok, masiek, alebo ďalších predmetov, tvorivosti sa medze nekladú. Používanie DIY 3D tlačiarne je veľmi zábavné. Tlačiareň Anet A8 je produkt za rozumnú cenu a je vhodná hlavne pre začiatočníkov a milovníkov 3D predmetov s bohatou predstavivosťou.

Anet A8 i3 podporuje väčšinu 3D materiálov, akými sú ABS, PLA, HIP, PP a Nylon, ktoré dokážu vytlačiť väčšinu návrhov, ktoré nájdete na internete. Zariadenie funguje na báze open-source, teda za ním stojí veľmi silná komunita, ktorá zásobuje internet zaujímavými projektami, ktoré stačí načítať a vytlačiť.

Projekty sú privedené k životu pomocou softvéru Cura alebo Repetier-Host. Tie sú dostupné pre staršie aj novšie verzie Windowsu a Linuxu. Tlačiareň si poradí so súbormi .STL, .OBJ a G-kódom. Pre znalcov, ktorých by zaujímali ďalšie technické parametre, ako napríklad priemer trysky, vlákna, presnosť, hrúbka vrstiev a prevádzkové teploty, sú dostupné kompletné technické parametre na tomto odkaze.

Široká a vyhrievaná pracovná plocha umožňuje tlač aj veľkých predmetov, akými sú napríklad aj masky na tvár, pričom dokážete vytlačiť aj vázu, či sošku. Na obrázkoch môžete vidieť aj výsledné modely, ktoré používatelia Anet A8 i3 úspešne vytlačili, ešte v ich surovom formáte. Po úspešnom vytlačení ostáva iba málo krokov k tomu, aby bol výsledok dokonalý. V akciovej ponuke (bežne sa predáva táto tlačiareň takmer za 400 eur) sa navyše nachádza model, ktorý dosahuje veľmi dobrú orientáciu v priestore, čím sú výsledky oveľa lepšie, ako tomu bolo v minulosti.

Podľa komunity používateľov, už pôvodná tlačiareň Anet A8 High Precision 3D Printer, je perfektnou prvou voľbou a tlačou sa vyrovná aj 10× drahším konkurentom. Aj podľa recenzií si táto tlačiareň vedie veľmi dobre, hlavne v pomere cena / výkon. 

V týchto dňoch sa tak naskytuje jedinečná príležitosť si vylepšenú verziu tejto tlačiarne zaobstarať, a to priamo cez spoľahlivý e-shop TOMTOP, v akciovej cene 127,45 € (pôvodná cena 395,54 €). Cena za tlačiareň je konečná a bez ďalších poplatkov. Doručenie priamo k vám je 4 – 6 pracovných dní a to aj vďaka tomu, že zásielka bude doručovaná priamo z Nemecka. Pre objednanie použite tento odkaz. Akcia bude trvať ešte 7 dní, alebo do vypredania zásob.

Dávame do pozornosti aj balenie náhradného PLA vlákna s priemerom 1,75 mm. Náhradné balenie je taktiež v mimoriadnej zľave a pri objednaní spolu s tlačiarňou teraz ušetríte až 64 % z ceny vlákna. Cena je teraz 14,06 eur za 1 kg balenie. Pre objednanie použite tento link. Dodacie podmienky sú rovnaké, ako v prípade 3D tlačiarne.

Zdroj: TomTop (platená spolupráca)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.