Balík sa obnoví po vyčerpaní objemu alebo po uplynutí 30 dní.

Už aj operátor 4ka prináša automatické obnovovanie mobilných dát. Automatická obnova dátového balíka sa aktuálne vzťahuje pre dátový balík GIGA a aktivuje sa pri jeho aktivácii. Používateľ teda nemusí obnovu dodatočne aktivovať, v prípade potreby ju vypne odoslaním SMS správy v tvare GIGA STOP na číslo 950.

Balík GIGA obsahuje 1 GB dát v mobilnej sieti 4ka s platnosťou 30 dní. Ak si aktivujete automatické obnovenie, balíček sa automaticky obnoví a to buď po vyčerpaní objemu dát alebo po 30 dňoch. Po úspešnej aktivácii príde používateľovi SMS notifikácia, pričom platnosť novoaktivovaného balíka bude opäť 30 dní, resp. dokedy ho nevyčerpáte. 

4ka_data_ponuka

Štvrtý mobilný operátor uvádza, že aktívne dáta využíva viac než 25 percent zákazníckej bázy. Okrem balíka GIGA ponúka aj balík GIGA PLUS, ktorý obsahuje dáta v sieti 4ky aj národnom roamingu. Tento balík sa doteraz nazýval 4G GIGA PLUS a automatické obnovenie aktuálne neponúka.

Aktivácie dátových balíkov je možné vykonať SMS príkazmi zaslanými na číslo 950.

SMS príkaz

vykonaná akcia

GIGA

Aktivácia dátového balíka GIGA s automatickou obnovou

GIGA 1

jednorazová aktivácia dátového balíka GIGA

GIGA STAV

požiadavka na zistenie stavu automatickej obnovy dátového balíka GIGA

GIGA PLUS 1

aktivácia dátového balíka GIGA PLUS (jednorazová)

GIGA STOP

zrušenie automatickej obnovy dátového balíka GIGA

 

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: Predstavenie základňovej stanice operátora 4ka

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit