4ka: Veľký prehľad všetkých balíčkov. Poradíme, ktorý je pre vás najlepší (doplnené)

24

Doplnené 13. 9. 2017: Do článku sme zakomponovali nové ceny a zmeny v balíkoch TO. a informácie o najnovšom balíku TO.∞ DÁTAČlánok bol pôvodne publikovaný 19. októbra 2016.

Ponuka štvrtého operátora sa v posledných týždňoch značne rozšírila.

4ka to rozbalila naplno. Predstavila celkovo až 5 nových balíkov TO., ktoré dopĺňajú existujúce portfólio a dopĺňajú predplatenú SIM kartu s jednotným cenníkom 4 centy za minútu / SMS / 1 MB dát.

Nová ponuka môže byť pre niekoho mätúca. Nejde však o nič zložité a výber vhodného produktu je iba otázkou jednoduchej matematiky.

4ka_nekonecno

Moja 4ka ako základ

Základom všetkých služieb operátora je SIM karta Moja 4ka. Kúpite ju na pošte alebo si ju objednáte cez internet. Pokiaľ si neaktivujete žiaden doplnkový balíček, využívate služby za už spomenuté 4 centy za minútu / SMS / 1 MB prenesených dát.

Ak chcete využívať mobilný internet, odporúčame aktivovať balík GIGA, ktorý stojí 1 euro a obsahuje 1 GB dát v sieti 4ka. Oplatí sa, pretože v rámci štandardnej tarify by ste (bez balíka) zaplatili 1 euro už po prenesení 25 MB dát, čo v praxi znamená pozretie pár webových stránok. V prípade balíka GIGA môžete využiť automatickú obnovu po 30 dňoch / prečerpaní dát. Túto funkciu je takisto možné deaktivovať.

Balík GIGA obsahuje iba dáta v sieti 4ky. Operátor však využíva aj tzv. národný roaming. V mieste, kde nie je pokrytie 4ky, sa prepnete do 2G siete Telekomu. Surfovanie v 2G sieti Telekomu je pomalé, avšak na núdzové načítanie emailov alebo zistenie potrebných informácií postačuje. Aj v národnom roamingu stojí 1 MB dát 4 centy a operátor ponúka balík GIGA PLUS. Ten obsahuje 1 GB dát iba v sieti Telekomu za cenu 4 eurá na 30 dní. Balík sa oplatí, ak v sieti Telekomu prenesiete každý mesiac viac ako 100 MB. Aj v tomto prípade je k dispozícii automatická obnova, ktorú je možné vypnúť.

Takisto je možné zakázať dátové prenosy v národnom roamingu. Vtedy sa do internetu v 2G sieti Telekomu nepripojíte a nevedome tak nebudete strácať kredit. O zakázanie dátovania v národnom roamingu môžete požiadať prostredníctvom zákazníckej linky na čísle 950.

Spotrebu si skontrolujete už aj cez internet. Rovnako si takýmto spôsobom nabijete kredit

Spotrebu si skontrolujete už aj cez internet. Rovnako si takýmto spôsobom nabijete kredit

Balíky TO.10, TO.15 a TO.∞ pre náročnejších používateľov

Časti používateľov bude určite stačiť kombinácia základnej tarify 4 centy a doplnkového balíka GIGA za 1 euro. Ak by ste napr. pretelefonovali 10 minút a poslali 2 SMS správy za mesiac + by ste presurfovali 3 GB dát v sieti 4ka s balíkom GIGA, za takúto spotrebu by ste zaplatili 3,48 eur.

Náročnejším používateľom sú určené balíky To.10, TO.15 a TO.∞. Ich ponuku prezentujeme v prehľadnej tabuľke, ktorá je priložená na konci článku. V princípe však obsahujú určitý obnos predplatených dát, minút a SMS správ. Vo všetkých prípadoch platí, že balíky obsahujú automatickú obnovu po 30 dňoch, resp. po spotrebovaní dát v prípade TO.10 a TO.15. Obnovu je však možné kedykoľvek vypnúť a balík takisto kedykoľvek opätovne aktivovať.

Novinkou je balík TO.∞ DÁTA, ktorý funguje na podobnom princípe ako balík TO.∞, avšak obsahuje iba neobmedzené dáta v celej SR. Pri volaniach a SMS-kách sa aplikuje štandardná sadzba 4 centy za minútu / SMS-ku. Rozdiel v mesačnom poplatku za TO.∞ a TO.∞ DÁTA je 8 eur, takže pokiaľ za mesiac nepretelefonujete / nepreSMSkujete viac ako 8 eur, nový balík bude pre vás cenovo výhodnejší. Nový dátový paušál TO.∞ DÁTA ponúka neobmedzené surfovanie na internete na celom Slovensku (vrátane dátovania v národnom roamingu od Orangeu v 2G sieti) za 12 EUR na 30 dní a zákazník si ho môže aktivovať formou SMS v tvare TO.DATA na číslo 950.

Je zrejmé, že tieto balíky majú význam pre tých používateľov, ktorí mesačne spotrebujú používaním Mojej 4ky a balíka GIGA minimálne 7,50 / 10 eur alebo ešte viac. Modelové príklady, kedy sa oplatí zvážiť aktiváciu konkrétnych balíkov uvádzame pod tabuľkou.

Balíky TO. sú do konca apríla 2017 dostupné za akciové ceny. Od 1. marca sa mierne upravuje aj ich obsah, viď. tabuľka

Balíky TO.nacesty S a TO.naRok pre maximálnych dátovačov 

Poslednou novinkou v portfóliu 4ky je dátový balík TO.nacesty S a L. (TO.nacesty L zmizne z ponuky a nahradí ho TO.∞) TO.nacesty ocenia najmä tí používatelia, ktorí minimálne telefonujú a posielajú SMS správy a vo veľkom využívajú najmä pripojenie do internetu.

TO.nacesty S obsahuje 30 GB dát v sieti 4ka a 1 GB dát v 2G sieti Telekomu (národný roaming) za cenu 10 eur. Opäť, podrobnejšie porovnanie jednotlivých balíčkov uvádzame v tabuľke.

Maximálni dátovači môžu využiť aj ponuku balíkov TO.naRok. Tieto balíky obsahujú mobilný Wi-Fi router a predplatené dáta na celý rok za jednorazový poplatok. Nakoľko ide v podstate o ročné predplatné balíka TO.nacesty S, resp. L, v tabuľke ich samostatne neuvádzame. Za zváženie však stoja, pretože sú cenovo výhodné. Po roku sa balík TO.naRok 100 automaticky prepne na balík TO.nacesty S a TO.naRok 200 na balík TO.∞ – za predpokladu, že má používateľ dostatočný kredit na karte.

TO.naRok obsahuje predplatené dáta aj prenosný Wi-Fi router

Tabuľka a doplnkové informácie

Názov službyMoja 4kaGIGAGIGA PLUSTO.10TO.15TO.∞TO.
nacesty S
Predplatené minúty v SR100 jednotiek300 jednotiekNeobmedzene
Predplatené minúty v EÚ
Predplatené SMS v SR100 jednotiek300 jednotiekNeobmedzene
Predplatené SMS v EÚ
Predplatené dáta v sieti 4ka1 GB10 GB15 GBNeobmedzene30 GB
Predplatené dáta v národnom roamingu1 GB1 GB1 GBNeobmedzene1 GB
Cena4 eur1 eur4 eur5 / 7,50 eur*7,50 / 10 eur*15 / 20 eur*10 eur

Poznámky k tabuľke:

*cena platná do konca apríla 2017 / od 1. mája 2017

V prípade balíkov TO.10 a TO.15 sú aplikované zmeny, ktoré platia od 1. marca 2017. Balíky po zmene obsahujú 1 GB dát v národnom roamingu, avšak neobsahujú voľné minúty a SMS v rámci EÚ.

Najnovší balík TO.∞ DÁTA nie je v tabuľke uvedený, ale funguje na podobnom princípe ako balík TO.∞, avšak obsahuje iba neobmedzené dáta v celej SR. Pokiaľ za mesiac nepretelefonujete / nepreSMSkujete viac ako 8 eur, TO.∞ DÁTA bude pre vás cenovo výhodnejší ako TO.∞

Moja 4ka neobsahuje žiadne predplatené minúty ani dáta, cena je vo všetkých prípadoch jednotná – 4 centy za minútu hovoru v SR aj EÚ, za odoslanú SMS v SR aj EÚ a za 1 MB prenesených dát v sieti 4ky alebo v národnom roamingu.

Ak uvedené balíky neobsahujú predplatené minúty / SMS alebo dáta, aplikuje sa štandardná cena 4 centy.

Pojem jednotka označuje 1 minútu hovoru alebo 1 SMS.

V prípade balíka TO.nacesty S sa telefonovanie a SMSkovanie strháva z kreditu Moja 4ka štandardným tarifom 4 centy.

Všetky predplatené balíky sa obnovujú po vyčerpaní predplatených dát v sieti 4ka alebo po 30 dňoch. Výnimkou je TO.naRok a TO.sMobilom. V týchto prípadoch sú príslušné balíky TO. predplatené na obdobie jedného roka, resp. 20 mesiacov.

Nové ceny balíkov TO., ktoré sú platné od 1. 5. 2017. Zakomponovali sme ich aj do tabuľky

Ako je to s pokrytím a čo sa mi oplatí?

4ka oznámila, že k 7. 12. 2016 pokrýva vlastnou sieťou viac ako 66% populácie Slovenska. Je zrejmé, že na cestách má horšie pokrytie a ani v mestách to ešte nie je 100%. Preto odporúčame pred prípadnou aktiváciou niektorého z drahších balíkov využívať určitú dobu základnú ponuku Moja 4ka + balík GIGA za 1 euro. Tak najlepšie zistíte, či vám bude 4ka vyhovovať z hľadiska mobilného internetu aj telefonovania.

Ak ste s pokrytím, kde služby najčastejšie využívate, spokojní, jednoducho si spočítajte, ktorý balík sa vám oplatí. Je to jednoduchá matematika a do úvahy treba brať objem prenesených dát ako aj bežnú mesačnú spotrebu pretelefonovaných minút a SMS a potrebu využívať dáta aj v národnom roamingu. Ak bežne presurfujete 6 GB dát a pretelefonujete 100 minút, v takom prípade sa oplatí TO.10. Ak je vaša bežná mesačná spotreba na úrovni 3 GB a 20 minút, vtedy postačí iba balíček GIGA s automatickou obnovou. Alebo inak povedané, ak je vaša mesačná spotreba väčšia ako 7,50 eur, oplatí sa aktivácia balíčka TO.10. Jeho súčasťou je od 1. marca 2017 aj 1 GB v národnom roamingu, takže sa nemusíte obmedzovať ani v tomto smere.

Náročným dátováčom dávame do pozornosti TO.nacesty S. Ak predplatený objem dát dokážete využiť, ide o výbornú ponuku aj vďaka zahrnutému 1 GB v národnom roamingu. V 2G sieti je internetové pripojenie síce pomalé, ale na zistenie dôležitých informácií to v extrémnych prípadoch postačí. Je výborné, že TO.nacesty S si môžete aktivovať aj na SIM kartu Moja 4ka, ktorú používate na telefonovanie. Za minútu hovoru zaplatíte štandardné 4 centy.

4ka najnovšie ponúka aj balíky TO.sMobilom, ktoré obsahujú špičkový smartfón a predplatné konkrétneho balíka TO. na 20 mesiacov

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: 4ka prináša nové ceny paušálov TO. a začína predávať aj špičkové smartfóny (doplnené)

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

24 komentárov

 1. Pingback: VIDEO TOUCHIT: 4ka oslavuje rok. Operátor zverejnil mapu pokrytia, predstavil nové balíky TO. (doplnené aj o video) | TOUCHIT

  • TO.15 ma 300 jednotiek, takze by to bolo 10 eur za 30 GB + 1 GB v Telekome a 12 eur za 300 jednotiek. Samozrejme otazkou je, ci to clovek vyuzije 🙂
   a TO.15 by bol s roamingom za 19 eur
   Osobne vsak pre niekoho, kto minimalne telefonuje a SMSkuje je vyhodnejsie zobrat nacesty S uz len kvoli 1 GB v roamingu ako napr. TO.10. Aspon z mojho pohladu. Ale opat, ak to dokaze spotrebovat rozumne tie data

 2. Pingback: 4ka láka na aktiváciu balíkov TO. a nákup SIM kariet kreditom zadarmo. Vyhrať môžete aj iPhone 6s s 32 GB úložiskom | TOUCHIT

 3. Pingback: 4ka vylepšuje portál Moja zóna. K účtu si priradíte číslo a za balíky TO. zaplatíte priamo platobnou kartou | TOUCHIT

 4. Pingback: Tipy a triky: Máte SIM kartu od 4ky a iPhone vám neponúka Zdieľanie internetu? Riešenie je jednoduché | TOUCHIT

 5. Chapem dobre, ze to nekonecno, nema ziadne jednotky volania do EU zo SR? T.j. potrebujem vela volat na belgicke cisla zo slovenska a teda k to 30 euram, za kaydu minutu 4 centy?

 6. Pingback: 4ka predstavila balík TO.naRok a dočasne zlacňuje ostatné balíčky TO. | TOUCHIT

 7. Pingback: 4ka: Parkovné a cestovné lístky môžete zaplatiť aj SMSkou | TOUCHIT

 8. Pingback: 4G INTERNET v1.0 od SWANu končí. Môžete si objednať verziu 2.0 alebo nové balíky TO.naRok (doplnené) | TOUCHIT

 9. Pingback: 4ka hlási 300-tisíc zákazníkov a 66% pokrytie | TOUCHIT

 10. Pingback: 4ka upravila dizajn svojho webu, balíky TO. ponúka s 50% zľavou aj novým zákazníkom | TOUCHIT

 11. Pingback: 4ka spúšťa benefitný program 4ka PLUS. Rozdáva kredit zadarmo | TOUCHIT

 12. Pingback: 4ka prináša nové ceny paušálov TO. a začína predávať aj špičkové smartfóny | TOUCHIT

 13. Je tam 300 minut /sms..15gb dat za 7.5 eura..pod tabulkou…do 30.4/od 1 .5.takze to pokracuje…lebo dalej uz je to za 10 eur…z 15 ..ze zlava 5 e…kde je oravda…

 14. Pingback: 4ka: Lacnejšie dáta v EÚ iba s novým balíkom za 5 eur. Obsahuje 500 MB dát iba pre krajiny EÚ | TOUCHIT

 15. V živote nikdy.. bol som u nich 2 týždne a po 4G signále ani stopy v 90% 3. najväčšieho slovenského mesta.. ďakujem pekne za internet, ktorý nejde 🙂 Už prenášam číslo inam..

 16. Pingback: 4ka predstavila nové balíky. TO.∞ DÁTA s neobmedzeným mobilným internetom a Nekonečné volania v rámci 4ky | TOUCHIT

 17. Chapem ze si kupim wifi lte router, strcim simku a za 12eur mesacne mam nekonecne data a 50mbit na telke, mobiloch a notebookoch doma???

  • Tak by to malo teoreticky fungovat, ano. Predpokladom je dostatocne silny signal u vas doma. Tiez zalezi od sposobu vyuzivania, ak na tom budete non-stop pustat P2P a 24/7 prenasat GB dat, asi vas 4ka upozorni, ze nespravne vyuzivate sluzbu 🙂 Ale v pripade korektného spravania by nemal byt problem

Pridaj komentár