Doplnené 22. januára 2020: Článok sme aktualizovali vzhľadom k zmenám, ktoré budú platiť od 1. marca 2020. Detailnejšie si o nich môžete prečítať v tomto článku.

4ka vylepšuje svoje portfólio.

4ka začala v marci 2018 predávať nové paušály s názvom SLOBODA a mnohé predchádzajúce balíčky zrušila alebo ich skryla. Došlo teda k výraznej zmene a najmä k zjednodušeniu portfólia.

Paušály SLOBODA ponúkajú cenovo atraktívne služby a najnovšie aj možnosť využiť všetky predplatené dáta nielen v sieti 4ka, ale aj v národnom roamingu, teda v 2G a najmä 3G sieti Orangeu. Hlasové balíky SLOBODA môžete tiež čerpať aj v EÚ a to vrátane dát.

Ak chcete vyskúšať služby tohto operátora, na úvod odporúčame používať SIM kartu Moja 4ka a prípadne si aktivovať balík GIGA alebo niektorý zo základných balíkov SLOBODA. Naše prvotné dojmy z používania paušálu SLOBODA sme popísali v tomto článku.

Moja 4ka ako základ

Základom všetkých služieb operátora je SIM karta Moja 4ka. Kúpite ju na pošte, ale aj na ďalších miestach alebo si ju objednáte cez internet. Pokiaľ si neaktivujete žiaden doplnkový balíček, využívate služby za 4 centy za minútu / SMS a 1 cent za 1 MB prenesených dát na Slovensku aj v EÚ.

Ak chcete využívať mobilný internet, odporúčame na vyskúšanie kvality služieb aktivovať balík GIGA, ktorý stojí 2 eurá a obsahuje 1 GB dát v sieti 4ka a zároveň aj v národnom roamingu, v sieti Orangeu. V prípade balíka GIGA môžete využiť automatickú obnovu po 30 dňoch / prečerpaní dát. Túto funkciu je takisto možné deaktivovať. Všetky dáta z balíka GIGA je možné využívať v rámci EÚ a na celom Slovensku.

Balíky SLOBODA pre náročnejších používateľov

Časti používateľov bude určite stačiť kombinácia základnej tarify 4 centy a doplnkového balíka GIGA za 2 eurá. Tým ostatným sú určené balíky SLOBODA a SLOBODA +. Dostupné sú v troch verziách, 4ka ponúka tiež čisto dátový balíček SLOBODA DÁTA, ktorý obsahuje iba predplatené dáta na celom Slovensku a žiadne minúty / SMS.

Rozdiel medzi balíkmi SLOBODA a SLOBODA + spočíva v množstve predplatených mobilných dát. Všetky balíky SLOBODA ponúkajú 1 GB v celej SR a v rámci EÚ, SLOBODA + je na dáta štedrejšia. Za príplatok získate veľa doplnkových dát v rámci celého Slovenska a navýšenie dát aj v rámci EÚ. V krajinách EÚ môžete využívať aj všetky predplatené minúty a SMS a to platí pre všetky hlasové paušály SLOBODA.

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ktorý balíček si vybrať, skúste si spočítať vašu štandardnú mesačnú spotrebu. Ľahkou matematikou sa dopracujete k balíku, ktorý bude pre vás najlepší. Balíky SLOBODA sa obnovujú po 30 dňoch, obnovu je možné vypnúť. Pokiaľ predplatené jednotky vyčerpáte skôr, aplikuje sa podľa potreby poplatok 4 centy za minútu / SMS a 1 cent za 1 MB dát.

Obnova paušálu na ďalších 30 dní sa uskutoční za predpokladu, že máte dostatočný kredit. Ten si môžete veľmi jednoducho nabiť napr. cez webové rozhranie služby 4ka Moja zóna. Praktická je možnosť definovať pravidlá automatického dobíjania pomocou platobnej karty.

Praktické je, že balíky SLOBODA a GIGA je možné kombinovať. Ak si napr. vyčerpáte dáta z balíka SLOBODA a jeho obnovenie je napr. až o 10 dní, môžete si aktivovať balík GIGA. Dáta z balíka GIGA sa budú spotrebovávať ako prvé aj po opätovnom obnovení balíčka SLOBODA. Vždy platí pravidlo, že tie dáta, ktorých koniec exspirácie je bližšie a končia skôr, sa čerpajú ako prvé

Tabuľka a doplnkové informácie

Názov službySLOBODA 100SLOBODA 100 +SLOBODA 300SLOBODA 300 +SLOBODA
SLOBODA
∞ +
SLOBODA DÁTA
Predplatené minúty / SMS v SR a EÚ100 jednotiek100 jednotiek300 jednotiek300 jednotiek3500 jednotiek3500 jednotiek
Predplatené dáta v celej SR a EÚ1 GB11 GB / 2,43 GB v EÚ1 GB16 GB / 2,43 GB v EÚ1 GB300 GB / 2,43 GB v EÚ300 GB iba v SR
Cena do 29. 2. 20205 eur8 eur9 eur12 eur17 eur20 eur12 eur
Cena od 1. 3. 20205 eur10 eur9 eur14 eur17 eur22 eur14 eur

Poznámky k tabuľke:

  • V tabuľke nie je uvedený balík GIGA, ktorý obsahuje 1 GB dát v celej SR a EÚ za poplatok 2 eurá
  • V prípade balíkov SLOBODA + môžete mesačne presurfovať v krajinách EÚ 2,43 GB bez ďalších poplatkov. Od 1. marca 2020 sa objem dát v EÚ navýši na 3,38 GB
  • 4ka od 1. marca 2020 zvyšuje cenu paušálov SLOBODA + a SLOBODA DÁTA o 2 eurá. Pôvodnú cenu si môžete zachovať, ak si niektorý zo spomenutých paušálov aktivujete do 29. februára 2020 a budete zaň platiť každý mesiac bez prerušenia. V prípade deaktivácie paušálu sa po jeho opätovnom aktivovaní bude od 1. marca 2020 aplikovať už nová cena
  • Ak uvedené balíky neobsahujú predplatené minúty / SMS alebo dáta, aplikuje sa štandardná cena 4 centy za minútu / SMS a 1 cent za 1 MB. Tieto ceny platia aj po minutí predplatených jednotiek / dát.
  • Pojem jednotka označuje 1 minútu hovoru alebo 1 SMS. Balík SLOBODA 100 teda môžete vyčerpať tak, že budete 60 minút telefonovať a pošlete 40 SMS správ.
  • Predplatené balíky SLOBODA sa obnovujú po 30 dňoch, GIGA sa obnovuje po vyčerpaní dát alebo po 30 dňoch – podľa toho, čo nastane skôr.
  • Balíky SLOBODA a GIGA je možné kombinovať podľa potreby

Prečítajte si aj:

4ka zvýši cenu niektorých paušálov SLOBODA, všetky dáta bude možné využiť v sieti Orangeu (VIDEO TOUCHIT)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit