5 dôvodov prečo by ste mali používať VPN

5

Internet môžete výrazne povýšiť do podstatne bezpečnejšieho miesta, než ako ste si mysleli.

Potrebujete na to technológiu VPN a nemusíte byť ani sieťovým odborníkom. Rozbehnete si ju na počítači veľmi jednoducho.

Ideálny spôsob je na inštalovať si niektorú z aplikácií, ktoré za vás vytvoria prepojenie na chránený server.

ultraSurf

Prečo používať pripojenie cez VPN?

 1. Informácie prenášané z vášho počítača budú šifrované a na prenos firemných dát môžete pokojne využiť aj verejné Wi-Fi
 2. Používate internet banking a nechcete posielať svoje údaje neznámym útočníkom vo vašej blízkosti
 3. Prevádzkovateľ siete nebude vidieť vami prenášané údaje. Ideálne na použitie v hoteli
 4. Správne použitie vám zaistí internetovú anonymitu. Môžete tak posielať inak blokované dáta.
 5. Dostanete sa na servery, kam inak z danej krajiny nemáte prístup. Programy na VPN pripojenie totiž okrem šifrovania umožňujú zmeniť aj vašu lokalitu. Môžete byť na dovolenke v Chorvátsku, no vystupovať budete ako by ste boli napríklad práve pripojení v Holandsku

Vyskúšajte tieto aplikácie:

CyberGhost VPN

PureVPN

OkayFreedom VPN

Ultrasurf

Hide my ass

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

5 komentárov

 1. Má to aj nejakú nevýhodu? Ak nie, a je to také super prečo to nemajú routre už integrované v sebe. Alebo prečo to neponúkajú antivírové programy?

 2. Michal Reiter on

  Má to aj nevýhodu. Ak sa bavíme o tom, ze bezne stahujete 1 MB/s tak pocitajte s rychlostou 150 kB/s. Toto nie je rieenie na hromadne kradnutie nelegalneho obsahu. To je na bezpecne surfovanie, pouzivanie bankingu a pozeranie videi z YouTube. Len ich treba trosku nechat prednacitat, aby ste ich mohli potom plynule pozerat. Kazdy VPN server vyzaduje servis, celkovu spravu a je to sluzba navyse. Preto napriklad aj antivirusove firmy amju taketo riesenia, zatial samostatne dodavane, nie ako sucast Internet Security balika. Vase sukromie niekoho stoji peniaze. Preto vacsinou bud redukuju prenosovu rychlost a mate to zadarmo alebo mate napriklad len 2000 MB datoveho prenosu mesacne plnou rychlostou. Plnou v ramci VPN. Cize motivuju pouzivatelov, aby sluzbu vyskusali alebo pouzivali aj zadarmo ak im nevadia limity, idealne ak si kupia rocne predplatne a potom uz surfuju bez limitov.
  CO sa tyka routerov. Je pravdepodobne ze aj vas router je pripraveny na VPN. Treba ju tam ale zadat rucne. Cize ak mate napriklad nejake VPN riesenie kupene a poskytovatel vam umozni pripojenie priamo na server, mozete zadat jeho adresu, vase meno a heslo a potom pojdete cez VPN. Ale ako pisem, nie je to univerzalne. Budete sice surfovat bezpecnejsie, no cela domacnost bude mat drasticky spomaleny net. Pretoze najviac na rychlosti spotrebuje sifrovanie. Cize lepsie je mat to v PC al zapnut si podla potreby, bolo by skoda „odpalit“ celu domacnost sice bezpecnym ale vyrazne pomalsim spojom mimo siet. Domacu rychlost v ramci zariadeni vo vasej sieti to neovplyni.

 3. Michal Reiter on

  Toto nebol test, preto nemame appky detailne vyskusane ale vsetky sme pouzivali. Nie ale so sledovanim v ramci nejakeho komplexneho testu.

 4. Pingback: Chcete VPN zadarmo? Vyskúšajte Windscribe, teraz s 50 GB dát mesačne | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>