Značka Honor pripravuje pre slovenských zákazníkov ďalšiu novinku – 5,5 „smartphone Honor 4x.

Medzi hlavné prednosti prístroja patrí rýchly osemjadrový procesor s 64-bitovou technológiou, veľkokapacitná batéria s výdržou na 2 dni, 13 MPx fotoaparát a podpora prenosu dát v sieťach LTE. Honor 4x bude na našom trhu na prelome apríla a mája za cenu 199 EUR.

Honor 4x je už štvrtým dostupným modelom značky od jej príchodu na slovenský trh v novembri 2014. Výbavou sa zaradí do kategórie vyššej strednej triedy, ponúkne však cenu obvyklú u smartphonov menej vybavených.

Podoba Honor 4x bola vyvinutá londýnskym dizajnovým centrom značky Honor. Vzhľadovo telefón zaujme najmä zadným krytom s výrazným vzorom inšpirovaným textilnými tkaninami. Zadnú stranu prístroja zdobí tiež šošovka fotoaparátu s rozlíšením 13 MPx a jeho prisvetľovacia LED dióda / blesk. Uhlopriečka displeja sa zastavila na veľkosti 5,5 palcov pri rozlíšení 1280 x 720 pixelov. IPS technológia zaistí výborné zobrazovacie parametre aj na priamom slnku. K dispozícii je tiež predná kamera pre selfie s rozlíšením 5 MPx a funkciami pre automatické skrášlenie portrétu alebo panoramatické zábery.

Honor4x-4_nowat

64bitový procesor Kirin 620 má celkom 8 výpočtových jadier, každé s frekvenciou 1,2 GHz. K rýchlosti chodu prístroja prispieva aj operačná pamäť o veľkosti 2 GB. Honor 4x tak bez problémov zvládne prehrávanie videa vo vysokej kvalite, systémovo náročné aplikácie aj moderné 3D hry. Vďaka batérii s kapacitou 3000 mAh a osvedčenej technológii Honor pre riadenie spotreby dokáže smartphone vydržať v prevádzke 2 dni bežnej záťaže na jedno nabitie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zákazníkov, ktorí chcú byť neustále on-line, sťahovať multimédiá a zdieľať svoj obsah na sociálnych sieťach, poteší podpora prenosu dát v rýchlych mobilných sieťach štandardu LTE. Podpora dvoch SIM kariet uľahčí život používateľom vlastniacim viac tarifov, napríklad pre pracovné a súkromné účely.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.