V najnovšom vydaní časopisu TOUCHIT prinášame množstvo zaujímavého obsahu. Dozviete sa, aké zmeny nás čakajú v internetovej reklame a aká je jej budúcnosť. Prečítate si aj zaujímavý príbeh, ako Bill Gates bojoval za svoj grafický operačný systém Windows.

Otestovali sme inteligentné hodinky, vďaka ktorým by ste mohli mať zdravší život. Ak zvažujete ich kúpu, určite si prečítajte náš článok, aby ste vedeli, ktoré sú určené pre vás. Ak vás zaujíma história ThinkPad notebookov, tiež si prídete na svoje. ThinkPad totiž oslavuje 25 rokov inovácií a v našom článku sa dozviete, čím všetkým si prešiel.

Prinášame aj test stabilizátorov na smartfóny, vďaka ktorým budete môcť točiť kvalitné videá, otestovali sme aj najnovšie notebooky, bezdrôtové slúchadlá  či Wi-Fi zariadenia so silným signálom. Nevynechali sme ani test zariadení pre inteligentnú domácnosť, tlačiarní, alebo monitorov.

Mysleli sme aj na softvér. Prinášame tipy na najlepšie aplikácie zadarmo, vďaka ktorým nebudete musieť platiť za softvér. Ak by ste chceli relaxovať, pomôžeme vám s výberom aplikácií pre smartfón, ktoré sú určené na relax.

A nezabudli sme ani na súťaže. Vyhrať môžete slúchadlá androidový prehrávač KI PLUS, ESET SECURITY PACK či smart tracker BEEWI.  Zapojte sa do našich súťaží tu>>

To však nie je všetko, čítajte ďalej, čo všetko za dozviete v najnovšom čísle TOUCHIT. TOUCHIT je moderný časopis, pre ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať predplatné a vyhrať herné delo OMEN 17 od HP. Ak chcete vedieť viac o predplatiteľskej súťaži, kliknite sem>>

Pozrite si, čo všetko sa dočítate v najnovšom vydaní TOUCHIT:

Bill Gates a jeho zabudnutá vojna o grafický operačný systém

Grafické operačné systémy, založené na ovládaní okien, ikon a rôznych menu, dnes považujeme za úplnú samozrejmosť. Na ich počiatku však stáli veľké rozpory medzi firmami Apple a Microsoft a dokonca aj nechuť a rozčarovanie médií a používateľov. Čo sa teda vtedy naozaj udialo a prečo sa kráľom nasledujúcich dekád stal práve Microsoft? História Microsoftu patrí k neodmysliteľným a mimoriadne zaujímavým príbehom počítačovej éry. V predchádzajúcom vydaní TOUCHIT sme sa v článku Mikrodeti z Microsoftu venovali ranej histórii Billa Gatesa a predovšetkým jeho dohode s IBM, ktorá dala život ére osobných počítačov.

Pohár trpezlivosti pretiekol: Internetovú reklamu čaká nevyhnutná zmena

Rozčuľujú vás čoraz otravnejšie reklamy, ktorých je plný internet? Máte pocit, že je celá situácia čoraz horšia a reklamné spoločnosti sú čoraz vtieravejšie? Možno vás prekvapí to, že budúcnosť reklamy nemusí ani zďaleka vyzerať tak hororovo, ako si dnes často predstavujeme. Google a Facebook sú najúspešnejšie a najvplyvnejšie internetové spoločnosti na svete. Kým Google dominuje vyhľadávaniu, e-mailovým či mapovým službám a minulý rok skončil s tržbami 90,2 miliardy dolárov, Facebook, ktorý okrem rovnomennej sociálnej siete prevádzkuje aj komunikátor WhatsApp a obrázkovú sieť Instagram, sa vyšplhal na 27,6 miliardy. Obe firmy majú pri tom jedno spoločné. Drvivá väčšina ich tržieb pochádza z reklamných systémov, ktoré prevádzkujú pre zadávateľov reklamy. Spoločne pritom pokrývajú viac ako polovicu tohto trhu.

Veľký test inteligentných hodiniek

Ponuka inteligentných hodiniek je dnes nadštandardne bohatá. Na trhu nájdete široké portfólio rôznych hodiniek, ktoré sa odlišujú spracovaním, funkcionalitou aj operačným systémom. Jedno však majú spoločné – čoraz viac sa zameriavajú na fitness funkcie. Fitness funkcie boli donedávna výsadou najmä hodiniek, ktoré boli špecificky určené športovcom. Dnes však pokročilé meranie aktivity ponúkajú aj mnohé hodinky, ktoré sú zamerané na bežných používateľov. Oba svety sa začínajú čoraz viac prelínať a pre používateľov to znamená viac možností výberu. Z pohľadu výrobcov športových hodiniek to tiež znamená, že musia prinášať nové extra funkcie, ktorými sa odlíšia od konkurencie a v ideálnom prípade prinesú pridanú hodnotu.

Veľký test stabilizátorov pre smartfóny

Stabilizátory pre smartfóny, ktoré sa často označujú aj pojmom gimbal, sa tešia čoraz väčšej popularite. Dôvod je ten, že schopnosti dnešných smartfónov zaznamenávať kvalitné video, sú z roka na rok dokonalejšie. Problémom však ostáva ich stabilizácia… Vytvoriť stabilizované video bez pomoci externých pomôcok je často náročná úloha. Telefóny síce ponúkajú optickú alebo elektronickú stabilizáciu, ktoré pomôžu vytvoriť ostrejšie fotografie a menej roztrasené video, avšak to samé o sebe nemusí pri natáčaní videa postačovať. A to aj napriek tomu, že niektoré modely ponúkajú už pomerne pokročilú stabilizáciu, ktorá v niektorých prípadoch môže stačiť, napr. Sony Xperia XZ Premium. Vyskúšajte si však chytiť váš telefón do ruky a kráčať s ním. Obraz bude vo väčšine prípadov roztrasený a nepomôže vám ani špeciálny držiak. Pokiaľ chcete roztrasenie minimalizovať, potrebujete tzv. gimbal. Ide o špeciálny stabilizátor, ktorý je vybavený motorčekmi na aktívne vyrovnávanie telefónu. Ten zaistí oveľa lepšiu stabilitu ako je to čisto z ruky.

Neplaťte za softvér – najlepšie aplikácie zadarmo

Kúpiť si kedysi programy alebo hry znamenalo ísť do obchodu a priniesť si domov škatuľu s CD alebo DVD. To vlastne môžete v mnohých prípadoch ešte stále urobiť aj dnes. Avšak časy, keď sa predával takzvaný škatuľový softvér sa pomaly končia. Obsah sťahujeme z webu a máme elektronické licencie. Škatuľa hore-dole, ale licencie majú časové obmedzenie. Ako to teda vlastne je? To, že sa mení distribučný kanál na šírenie počítačového softvéru, je prirodzené. Mení sa ale to, že čoraz viac výrobcov softvéru predáva časovo obmedzené licencie. Kedysi stačilo kúpiť nejaký kancelársky balík alebo grafický program a mohli ste ho používať, kým ste naň mali podporovaný operačný systém a hardvér. Teda spravidla roky bez nejakých výrazných obmedzení. Niektorí si nový spôsob vo forme predplatného chvália, iní ho odcudzujú a vidia za tým snahu firiem ešte viac zbohatnúť. Pravdu majú asi obe strany, a to práve podľa toho, akým spôsobom sa na používanie softvéru pozerajú.

TOUCHIT je moderný časopis, pre ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať predplatné a vyhrať herné delo OMEN 17 od HP. Ak chcete vedieť viac o predplatiteľskej súťaži, kliknite sem>>

 

Značky: