Prichádza horúce leto a s ním aj nové vydanie TOUCHIT. Pripravili sme pre vás výber produktov, ktoré vám spríjemnia letné výlety či dovolenku. Ak zo sebou nechcete niesť tonu kníh, v teste elektronických čítačiek sa dozviete, ktorú čítačku sa oplatí kúpiť a prečo. Pomôžeme vám aj s výberom  dovolenky a s kúpou lacnej letenky cez internet. S aplikáciou Sygic vám pomôžeme naplánovať itinerár vašich výletov. Prinášame aj prehľad roamingov, aby ste sa domov nevrátili s vysokým účtom.

Prezradíme aj čo chystá Google, o čom je projekt Tango a ako funguje 360° ekosystém virtuálnej reality od Samsungu. Vedeli ste, že každé dva až tri roky vygeneruje ľudstvo viac dát, než za celú doterajšiu históriu? Čo nám horzí, kto môže tieto dáta spracúvať a na čo ich môže použiť? Dočítate sa v longform článku Big Data: Keď je veľký naozaj veľký.

Jazdili sme na elektromobile Nissan LEAF. V magazíne píšeme, ako sa nám jazdilo a aký adrenalín sme s ním prežívali. 🙂

Otestovali sme aj najnovšie smartfóny od výkonných až po cenové tipy, luxusný navigátor od Garminu, powerline adaptéry do zásuvky, reproduktory na chatu a turistiku. Poradíme vám, ako môžete použiť starý smartfón, prezradíme zopár tipov a trikov pre Android, Windows a Office. Podrobnejšie vás zoznámime aj so službou Google Inbox, ktorá prešla úpravami.

Nezabudli sme ani na softvér zadarmo. Opäť si môžete stiahnuť ESET zadarmo a tiež úplnú verziu softu na tvorbu obalov na DVD. A aj tento mesiac s nami môžete vyhrať v našich súťažiach, telefón, SSD disk či externý disk Lacie, ak vylúštite našu krížovku, ktorá je v časopise.

TOUCHIT je moderný magazín pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné tu>>

Pozrite si kompletný obsah vydania:

obsah_velky_2016_6_nowat

 

Keď je veľký naozaj veľký

big_data_titulka_nowat

Žijeme v ére informácií. Ľudstvo dnes generuje ohromné množstvo dát a aj keď je to takmer neuveriteľné, ich objem sa zdvojnásobí zhruba každé dva či tri roky. Inak povedané, za každú takto smiešnu hŕstku rokov vygenerujeme viac dát, než ľudstvo vygenerovalo za celú svoju doterajšiu históriu. Takáto dátová explózia však neznamená len éru informácií, ale aj éru Big Data. Ten, kto bude tie najväčšie objemy cenných dát spracovávať a podarí sa mu v nich odhaliť skryté súvislosti, si otvorí dvere k jednému z najväčších pokladov 21. storočia.

Dotykové technológie dnes a zajtra

dotykove_displeje_titulka_nowat

Dotykové displeje celkom ovládajú svet smartfónov a tabletov a v súčasnosti sa čoraz viac derú aj do sveta notebookov či palubných dosiek automobilov. Vývoj však rozhodne nie je na konci a prirodzené ovládanie dotykom môže ponúknuť v budúcnosti ešte omnoho viac, než na čo sme zvyknutí dnes.

Google I/O 2016: Čo chystá Google?

google_io_2016_titulka_nowat

Vývojárska konferencia Google I/O nám opäť dovolila nazrieť pod pokrievku toho, čo internetový gigant pripravuje. Hoci sme sa tento rok nedočkali žiadneho veľkolepého oznámenia, informácií bolo naozaj veľa. Bez ohľadu na to, či produkty Googlu používate alebo preferujete konkurenčné riešenia, nasledujúci článok by ste si mali prečítať. Niektoré novinky si naozaj zaslúžia pozornosť.

Vyberáme hardvér na leto

xiaomi_kamera_titulka_nowat

Najočakávanejšie ročné obdobie leto je tu a s ním spojené dovolenky, výlety, nové zážitky a neopakovateľné okamihy. Pripravili sme pre vás prehľad najzaujímavejších zariadení a rád, ktoré vám môžu dovolenku spríjemniť alebo pomôcť v rôznych situáciách. Vo všeobecnosti platí, že na dovolenku si ideme oddýchnuť a nie pracovať alebo tráviť čas na internete. No moderná doba je taká, že bez našich elektronických zariadení si vieme len ťažko predstaviť dovolenku, či niekoľkodňový výlet. My prinášame výber hardvéru, ktorý vám dovolenku určite spríjemní.

Čítame elektronické knihy

pocketbook_titulka_20166_nowat

Kniha sa dá čítať aj elektronicky a hodí sa to aj na dovolenke. Elektronická kniha má však svoje náležitosti a situácia je ako pri elektronickom podpise. To znamená, že elektronický podpis nie je váš podpis naskenovaný do obrázka v digitálnej podobe. Dnes totiž mnohí nazývajú e-bookom aj obyčajné PDF, ktoré má povedzme desať strán. Je to elektronický dokument, no elektronická kniha resp. e-book asi ťažko.

Aplikácie pre vedu a výskum: Keď mobilné zariadenia pomáhajú

appky_veda_vyskum_titulka_nowat

Telekom nedávno predstavil aplikáciu Sea Hero Quest, ktorá vznikla za účelom výskumu demencie. Táto aplikácia využíva trochu iný koncept, ale nie je jediná s myšlienkou pomáhať. V článku predstavujeme aj ďalšie aplikácie, ktoré pomáhajú vedcom.

TOUCHIT je moderný magazín pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné tu>>

Značky: