Intel nie sú len procesory ale aj technológie, ktoré dokážu viac vnímať bežní používatelia. Napríklad WiDi a RealSense.
Rozšírená realita sa postupne dostáva na trh, hoci je zatiaľ viac prenášaná do oblasti zábavy. Možnosť vyrobiť si vlastný 3D model hlavy je lákavý a sú hry, ktoré pridanie vlastnej 3D tváre podporujú.
Intel pracuje v globály na technológiách, ktoré majú používateľom uľahčiť život. Znie to síce ako otrepaná fráza, no zoberte si svetovo uznávané Core i procesory. Najčastejším javom je voľba medzi modelom Core i5 a i7 u výrobcov počítačov a notebookov. Zoberme si príchod ďalšej generácie CPU Intel Core M. Je to výkonný procesor aj na bežný strih videa a nepotrebuje aktívne chladenie.
Transformácia pracovného prostredia
Podľa Richarda Horvátha he produktivita vnímaná ako kľúčová vlastnosť. Najmä ak sa bavíme o pracovných tímoch. Súčasne dodáva že „big data“ je dne snová obchodná mena. Pridávanie nových funkcií do zariadení ich má odlišovať od tých starších. Hoci aj taká klimatizácia bude pre používateľov vnímaná inak, ak bude zaradená do internetu vecí a mať vlastnú „inteligenciu“. Mali by fungovať autonómne, podobne ako inteligentné hodinky. Merajú rôzne údaje a zbierajú dáta, no nemusíme si ich všímať a aktívne sa na ich zbere podieľať. No na to, aby toto všetko fungovalo, je potrebné prinášať efektívne riešenia. Intel v tomto smere rozlišuje rýchlosť a frekvenciu aj keď na prvý pohľad tieto dve veličiny spolu súvisia. Dnešok je hlavne o zdieľaní a spolupráci. Lebo ísť len rýchlo nestačí, je potrebné niekam smerovať.
Kľúčová je dnes spolupráca medzi členmi tímu. Nezáleží na tom, či sú v kancelárii alebo na horách. Tiež vlastne nezáleží na tom, aká veľká je firma. Spolupráca medzi členmi tímu je kľúčovou udalosťou.
Ďalšou záležitosťou dneška je cloud. Zariadenia, ktoré používame pravidelne komunikujú s cloudom. Dáta si zálohujete vzdialene, takisto pristupujete na firemné dáta uložené v cloude. Nezáleží na tom, či to je smartfón alebo notebook.
Intel hovorí, že až dve tretiny Slovákov sa sťažujú na pomalé počítače. Najčastejšie je prekážkou čakanie pri počítači a to prekáža až 64,3% používateľov. Tejto skupine zároveň prekáža pomalý nábeh počítačov a 88,1% prekáža slabá výdrž pri práci na baterku. Mnohé firmy nemajú ani stratégiu na obnovu počítačov a sú firmy, ktoré používajú aj 7 rokov staré počítače. Štandardne sa totiž odporúča vymeniť počítač do troch rokov. Ak sa bavíme o veľmi starých počítačoch, máme na mysli predovšetkým desktopové počítače. Pri notebookoch je táto situácia o niečo lepšia. Podľa prieskumu Intelu je tak až 79% desktopových počítačov, kde sa nikto o ich obnovu nestará. 32% notebookov má vek do štyroch rokov.
Platforma Intel vPro
Technológia vPro dnes umožňuje všetko, čo potrebuje mobilný pracovník. Chipset od Intelu je pre zákazníkov zárukou spravovateľnosti na diaľku. Chipsety s vPro podporujú Intel Wireless Display, majú grafickú kartu Intel HD Graphic alebo Iris a tiež podporujú Intel Wireless Gigabit Docking. Teda stanicu s rozširujúcimi portami, ktorá sa ku počítaču pripája bezdrôtovo.
Intel má v ponuke zariadení aktuálne CPU Core i v šiestej generácii. Porovnáva ich s piatou generáciou. Popri vyššom výkone sa znížila aj spotreba. To je spôsob, akým sa Intel uberá a hodnotí ho, ako jediný možný.
Intel Pro WiDi
Bezdrôtová budúcnosť je jedným z ďalších smerovaní, hoci mnohé firmy sú už na pol ceste. Treba ešte dostatočný počet zariadení, masové rozšírenie a „učesať“ štandardy. Technológie má Intel aj v tomto smere a má po ruke bezdrôtový prenos obrazu, dokovanie ako aj nabíjanie na základe magnetickej rezonancie. Hľadaním správnych káblov a spôsobu zapojenia strácame v živote veľa času. Otázkou je koľko času stratíme nastavovaním technológií. No, ak budú chcieť výrobcovia zaujať bezdrôtovým svetom, musia priniesť jednoduchšie riešenie, akým je pripojenie kábla do správneho, čoskoro však univerzálneho USB-C konektora.
WiDi pracuje na 6 GHz frekvenčnom pásme a spotreba je nižšia ako pri Wi-Fi. V poriadku, bavíme sa aj o menšom dosahu, radovo v metroch priamej viditeľnosti. Prenášajú sa dva signály. Jeden pre obraz a druhý pre dáta. Technológia bola uvedená s piatou generáciou CPU Intel postavených na jadre Broadwell.