Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Acronis, celosvetový líder hybridných cloudových riešení ochrany dát, ohlásil partnerstvo so spoločnosťou ConnectWise, ktorá vyvíja LabTech, poprednú platformu pre vzdialený monitoring a správu (RMM).

Cieľom partnerstva je dodávať integrované služby zálohovania a disaster recovery.  V dôsledku toho budú mať poskytovatelia IT služieb využívajúci LabTech a Acronis Backup Cloud možnosť chrániť koncové zariadenia svojich zákazníkov prostredníctvom jedného prístupu. Budú tak môcť jednoducho zálohovať a chrániť akákoľvek zariadenie, vrátane desktopových počítačov a serverov on premise aj v cloude z aplikácie LabTech.

Riešenie Acronis Backup Cloud umožňuje integráciu na skupinovej aj detailnej úrovni. Funkcie ochrany dát sú preto automaticky dostupné pre všetky servery a pracovné stanice v akomkoľvek umiestnení a nie je potrebné konfigurovať integráciu na každý jednotlivý stroj. Poskytovatelia IT služieb môžu veľmi ľahko zvoliť jeden či viac serverov či pracovných staníc v aplikácii LabTech a jednoducho sprístupniť možnosť zálohovania svojim zákazníkom. Okrem toho užívatelia LabTech môžu svojim zákazníkom poskytovať podporu kompletného zálohovacieho cyklu priamo z rozhrania LabTech bez toho, aby museli využívať konzolu Acronis Backup Cloud.

Ďalšie prínosy pre poskytovateľov služieb zahŕňajú:

  • Jednoduchšiu tvorbu a správu záloh naprieč rôznym koncovým zariadeniam, vrátane serverov a pracovných staníc.
  • Kontrolu, monitoring a reportovanie všetkých zálohovacích procesov z aplikácie LabTech.
  • Jedinečne konfigurovanú integráciu na klientskej úrovni umožňujúcu ochranu všetkých serverov.

Acronis poskytuje kompletný set hybridných cloudových riešení ochrany dát, vrátane zálohovania, disaster recovery, synchronizácie a zdieľania súborov. Ďalšie technologické výhody integrácie s LabTech zahŕňajú:

  • Sťahovateľný plug-in poskytujúci jednoduchú konfiguráciu integrácie.
  • Ponuku funkcionalít Acronis Backup Cloud novým zákazníkom LabTech.
  • Možnosť vzdialenej inštalácie/aktualizácie/odstránenia agenta Acronis Backup na chránených počítačoch.
  • Jednoduché vytvorenie/kontrolu/úpravy zálohovacích plánov na jednom či viacerých zariadeniach.
  • Monitoring stavu zálohovania kvôli prípadným chybám a varovaniam v rámci prostredia LabTech.
  • Vylepšenie natívneho ticketovania a upozorňovania v LabTech pre riešenie zálohovacích udalostí s cieľom proaktívnej reakcie.

„Medzi oboma spoločnosťami existuje obrovská synergia,“ povedal John Zanni, marketingový manažér v spoločnosti Acronis. „Acronis je lídrom v oblasti riešení na zálohovanie a obnovu a LabTech má oceňované riešenie vzdialenej správy. Táto integrácia je dôkazom toho, aké jednoduché je začleniť riešenia Acronis do existujúcej ponuky riešení, ktoré daná firma poskytuje svojim zákazníkom. Umožňujeme poskytovateľom IT služieb využívať jednoduché a ľahko použiteľné nástroje a dávame im kompletnú kontrolu nad dátami svojich zákazníkov bez ohľadu na ich umiestnenie.“

Integrované riešenie je teraz v beta verzii a bude dostupné v júli 2016.

Značky: