Zaradenie do kvadrantu High Performer je ocenením vysokej výkonnosti spoločnosti Acronis na trhu kybernetickej ochrany 

Acronis, globálny líder na trhu riešení kybernetickej ochrany, oznámil zaradenie do kvadrantu High Performer v rámci poslednej analytickej správy Canalys Endpoint Security Vendor Performance Index. Acronis, ktorý v prvom štvrťroku tohto roka zvýšil svoje tržby o 18,8 % oproti rovnakému obdobiu roku 2021, sa tak zaradil medzi vedúcich globálnych lídrov v oblasti ochrany koncových zariadení.

Canalys, uznávaná nezávislá analytická firma v oblasti technologického trhu, vydáva pravidelné štvrťročné správy identifikujúce trendy na trhu ochrany koncových bodov a podiely na trhu jednotlivých dodávateľov. Hodnotí hlavne ich aktuálnu výkonnosť na trhu riešení pre endpoint security a zákaznícky dopyt v posledných 12 mesiacoch (aktuálne od júla 2021 do júna 2022).

V aktuálnej správe Canalys oceňuje riešenia spoločnosti Acronis na ochranu koncových bodov a jej integráciu so službami zálohovania a obnovy dát. Acronis bola po prvý raz oficiálne klasifikovaná ako vedúci poskytovateľ Endpoint Protection Platform (EPP) v apríli 2021, kedy sa objavila v indexe Canalys Endpoint Security Vendor Performance. Od tohto času rozšírila svoje riešenia ochrany koncových bodov, ohlásila rad integrácií s poprednými poskytovateľmi platforiem na dodávky služieb a vylepšila svoju kľúčovú platformu Acronis Cyber Protect Cloud o funkčnosti endpoint protection.

„Zaradenie spoločnosti Acronis medzi lídrov riešení na ochranu koncových bodov je potvrdením jej vysokej výkonnosti na trhu a existencie výnimočnej zákazníckej ponuky,“ povedal Alex Smith, viceprezident spoločnosti Canalys. „S unikátnym prístupom ku kybernetickej ochrane a s lojalitou k svojim predajným partnerom je Acronis na najlepšej ceste k budúcemu posilneniu svojej pozície medzi vedúcimi dodávateľmi ochrany koncových bodov pre poskytovateľov služieb a predajcov riešení.“

Ďalší úspech v oblasti ochrany koncových bodov dosiahol Acronis Cyber Protect v rámci testu organizácie AV-Test v júni tohto roku. Riešenie Acronis dokázalo detegovať a zastaviť všetkých 10 ransomvérových útokov, z toho 8 zastavilo už v prvej fáze „initial access“ a zostávajúce dva v druhej fáze „execution“.

Riešenie kybernetickej ochrany Acronis spoľahlivo využíva viac ako 20 000 poskytovateľov služieb, 750 000 podnikov a organizácií vo viac než 150 krajinách. Za posledný rok platforma Acronis Cyber Protect zabránila viac ako 1 miliónu útokov a ochránila 2,66 milióna zariadení, čím umožnila poskytovateľom služieb a podnikovým IT oddeleniam vyhnúť sa nákladným výpadkom a udržať obchodnú kontinuitu.

Značky: