Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Acronis, celosvetový líder v riešeniach ochrany dát novej generácie, dnes uviedol na slovenský trh Acronis True Image 2017 New Generation, novú verziu softvéru na osobné zálohovanie s funkciami Acronis Active Protection (ochrana proti ransomvéru), Acronis Notary (verifikácia dát na základe technológie blockchain) a Acronis ASign (užívateľsky prívetivá služba elektronického podpisu).

Nový Acronis True Image je prvé a jediné zálohovacie riešenie na trhu, ktoré obsahuje funkciu aktívnej ochrany na detekciu a prevenciu pred ransomvérovými útokmi v reálnom čase, ale aj automatickú obnovu všetkých dát a ochranu vlastnej zálohovacej aplikácie.

Podľa FBI presiahli škody spôsobené ransomvérom v roku 2016 hranicu 1 miliardy dolárov a rastú alarmujúcim tempom, pričom každý deň útoky zasahujú tisícky ľudí. V tomto roku budú kybernetické útoky hroziť takmer každému osobnému počítaču, a preto sa Acronis rozhodol reagovať v rámci svojho zálohovacieho riešenia.

Acronis True Image je najrýchlejšie a najucelenejšie riešenie na osobné zálohovanie, ktoré svojou rýchlosťou prekonáva svojich konkurentov viac ako dvojnásobne* a chráni dáta ako v PC, na počítačoch Mac, na iOS zariadeniach a mobilných zariadeniach Android aj na facebookových účtoch. Acronis True Image ponúka kompletnú ochranu dát pre osobné a rodinné použitie s využitím šifrovania AES 256 a úložiskami v najrôznejších lokalitách vrátane externých diskov, NAS zariadení, sieťových zdieľaní a zabezpečenom úložisku Acronis Cloud.

Acronis True Image vo verzii 2017 New Generation ponúka tieto novinky:

  • Acronis Active Protection na aktívnu ochranu pred ransomvérom v reálnom čase. Acronis Active Protection identifikuje neobvyklú aktivitu v počítačoch a zabraňuje škodlivým aplikáciám poškodzovať užívateľské dáta, zálohy a zálohovací softvér. Špičková behaviorálna heuristika deteguje nové aj známe ransomvérové útoky a chráni pred nimi, pričom integrované zálohovacie funkčnosti umožňujú obnoviť neobmedzený počet súborov akejkoľvek veľkosti.
  • Acronis Notary na autentizáciu dát na báze blockchain. Acronis Notary ponúka certifikáciu obsahu akéhokoľvek súboru a verifikáciu obsahových modifikácií v porovnaní s pôvodnou verziou. Jedinečný „odtlačok digitálneho súboru“ je uložený v distribuovanej, nezmeniteľnej databáze postavenej na technológii blockchain, ktorá umožňuje užívateľom kedykoľvek verifikovať autentickosť informácií. To je dôležité hlavne v prípade cenných dokumentov, ako sú zmluvy, mediálne záznamy a finančné dokumenty.
  • Acronis ASign na certifikáciu dokumentov chránených technológiou blockchain. Acronis ASign dovoľuje viacerým stranám vytvárať a certifikovať dokumenty so zabezpečeným a verejne audítovateľným podpisom. Užívatelia môžu chrániť svoje zálohované dokumenty, ktoré sú verifikované pomocou Acronis Notary a elektronicky podpísané – všetko v rámci jedného spoľahlivého zálohovacieho riešenia.

„Keďže Acronis True Image využíva viac ako 5 miliónov ľudí, máme presnú predstavu o tom, ako chrániť osobné a rodinné dáta na celom svete,“ povedal Serguei Beloussov, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Acronis. „S funkciou Acronis Active Protection je verzia Acronis True Image 2017 New Generation uceleným riešením ochrany dát proti kybernetickým útokom a dôležitým doplnkom antivírusového softvéru, hlavne voľne dostupných antivírusov.“

Popri nových, jedinečných funkčností predstavuje Acronis True Image 2017 New Generation rad ďalších inovácií, ktoré upevňujú pozíciu vedúceho, najrýchlejšieho a najinovatívnejšieho poskytovateľa riešení na osobné zálohovanie:

  • Veľmi jednoducho ovládateľné moderné rozhranie: Prívetivé rozhranie pre všetky zariadenia s prehľadným webovým prostredím na vzdialený prístup a správu dát.
  • Nové funkcie pre užívateľov počítačov Mac: bezkonkurenčná podpora NAS pre zálohovacie zdroje a úložisko, bezdrôtové zálohovanie mobilných zariadení na počítače Mac s možnosťou prehľadávania lokálnych dát, autentizácie a elektronického podpisovania súborov s využitím funkcií Acronis Notary a Acronis ASign, a podpora operačného systému Mac OS X Sierra.
  • Ucelené mobilné zálohovanie: šifrovanie dát AES 256, prezeranie a obnova súborov, možnosť prehľadávania všetkých cloudových záloh z mobilného zariadenia.
  • Zálohovanie a obnova účtov na facebooku: Možnosti prehľadávania a obnovy dát facebookového účtu na existujúce či nové účty s dátami zašifrovanými a uloženými v Acronis Cloud.

„Pre svoju rodinu som zvolil Acronis, pretože potrebujem mať istotu, že moje dáta sú zálohované. S Acronisom si môžete byť istí, že váš digitálny majetok je v bezpečí vďaka veľmi spoľahlivej a rýchlej technológii zálohovania a obnovy,“ povedal Franz Tost, riaditeľ Scuderia Toro Rosso, tímu Formule 1.