Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných DRAM modulov a NAND Flash produktov, predstavila špičkový 2,5“ SSD disk s rozhraním SATA a rýchlosťou 6 Gb/s, model ADATA SU750.

Vďaka TLC (Triple-Level Cell) 3D NAND Flash a radu ďalších technológií ponúkne SU750 špičkový pomer cena / výkon a skvelú spoľahlivosť. Je preto skvelou voľbou pre všetkých, ktorí práve uvažujú o výmene disku.

Odporúčaná koncová cena:

SU750 256 GB – 42 eur, 512 GB – 70 eur, 1 TB – 132 eur

Vďaka použitiu technológie 3D NAND Flash má SSD disk SU750 vyššiu kapacitu. K dispozícii sú varianty 256 GB, 512 GB a 1 TB. SLC Cache umožní prenosy rýchlosťami až 550 MB/s pre čítanie a 520 MB/s pre zápis, čo zvýši celkový výkon počítača. Používatelia budú určite nadšení z toho, že nebudú musieť čakať na štart aplikácií alebo otváranie súborov. Vzhľadom k tomu, že neobsahuje žiadne mechanické prvky, je SU750 odolnejší než bežné hard disky. Vydrží viac otrasov a vibrácií (1500 G/0,5 ms), takže lepšie ochráni používateľské dáta. Okrem toho pracuje tichšie a s nižšou spotrebou energie než hard disky.

 

Podpora opravného kódu LDPC (Low-Density Parity-Check) umožňuje SSD disku SU750 detegovať a opravovať chyby v dátach. Zakúpenie SU750 oprávňuje majiteľov k bezplatnému stiahnutiu balíka ADATA SSD Toolbox a Migration Utility. SSD Toolbox vie monitorovať a spravovať SSD disk, zobrazovať jeho status, mieru opotrebenia a odhadovanú životnosť. Migration Utility pomáha presunúť dáta zo starších hard diskov na SSD alebo ich zálohovať, a to vrátane operačných systémov.

Značky: