Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Smartfóny sa pomaly ale isto stali našimi predĺženými rukami. Uschovávame si v nich až prekvapivo veľké množstvá súkromných dát, ktoré je možné zneužiť alebo odcudziť. Toto vedia novodobí digitálni podvodníci, ale aj výrobcovia smartfónov ako je spoločnosť HONOR, ktorí v oblasti bezpečnosti nenechávajú nič na náhodu. Najnovší model je vybavený samostatným čipom pre citlivé údaje, ešte väčšou anonymizáciou alebo režimom pre úplne súkromné hovory.

Do hry o bezpečnosť smartfónov zasahujú okrem výrobcov operačných systémov aj jednotliví výrobcovia, ktorí užívateľom poskytujú mnoho softvérových a hardvérových vylepšení. Rozdiely medzi značkami sú aj pri rovnakom operačnom systéme pomerne veľké. Jedným z lídrov v bezpečnosti smartfónov je spoločnosť HONOR, ktorá so svojou vlajkovou loďou Magic4 Pro prináša úplne nové prvky ochrany súkromia a citlivých údajov v súlade s celosvetovými trendmi.

Duálny operačný systém a samostatný čipset pre zabezpečenie

HONOR Magic4 Pro sa ako jedna z mála vlajkových lodí môže pochváliť duálnym operačným systémom TEE (Trusted Execution Enviroment), ktorý bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Qualcomm. Tento operačný systém prináša zvýšené požiadavky na bezpečnosť kľúčových služieb po celom svete. HONOR Magic4 Pro je tiež vybavený samostatným bezpečnostným čipsetom, ktorý poskytuje maximálne zabezpečenie pre heslá a biometrické údaje, ako sú identifikácia tváre alebo odtlačky prstov.   

3D biometria a ultrazvukový odtlačok prsta

Jedná sa o nové zabezpečovacie systémy, ktoré spoločnosť HONOR etabluje do svojej vlajkovej lode. 3D hĺbková kamera HONOR Magic4 Pro využíva aj 3D biometriu na rozpoznávanie tváre. Môžete si tak byť istý, že svoj telefón odomknete nesmierne rýchlo a spoľahlivo. Navyše vďaka 3D snímaniu je tento systém oveľa bezpečnejší. Testy odhalili, že v žiadnom prípade nefunguje skenovanie fotografie alebo dvojčaťa.

HONOR Magic4 Pro ešte dopĺňa svoju výbavu aj senzorom 3D Sonic Sensor 2.generácie od spoločnosti Qualcomm, ktorý v súčasnosti ponúka najvýkonnejšie a najspoľahlivejšie riešenie zabezpečenia odtlačkov prstov na svete. Vďaka o 77 % väčšej ploche čítačky odtlačkov prstov, 1,7x väčšiemu počtu zachytených biometrických údajov a až o 40 % vyššej rýchlosti v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, umožňuje HONOR Magic4 Pro overenie jedným dotykom pomocou zvukových vĺn namiesto svetla.

Jedinečný režim pre privátne hovory

Priekopnícka novinka z dielne HONOR, režim privátnych hovorov „Just Say to Me“ rieši únik zvuku, ktoré je pravidleným problémom pri telefonovaní na verejnosti. Určite dôverne poznáte situáciu keď ste v preplnenej verejnej doprave, vo výťahu alebo v kaviarni a niekto vám volá a potrebuje niečo urgentne vyriešiť. Umelá inteligencia pri hovore spoločne upravuje hlasitosť prichádzajúceho zvuku tak, aby vyhovovala rôznym prostrediam, čím sa zabezpečí, že vedľa stojaci ľudia nebudú počuť prichádzajúci hlas ani v tichom prostredí ako je napríklad výťah. Vaše privátne hovory tak naozaj nepreniknú k nepovolaným ušiam.

Značky: