V roku 2020 sa stali seriály najpopulárnejšou formou zábavy pre verejnosť. Streamovacie platformy zaznamenali vysoký nárast počtu odberov a hodnota veľkých značiek, ako Netflix, vzrástla až o 72% každým rokom.

Analytický tím z Picodi.com sa rozhodol vypočítať, koľko času by trvalo pozrieť si najpopulárnejšie seriály na svete. Vybrali sme inscenácie s najvyšším ratingom a najväčším počtom divákov.

Ako dlho by trvalo pozrieť si najlepšie seriály všetkých čias?

Prvé miesto v rebríčku animovaných inscenácii patrí „Simpsonovcom“. Táto séria sa stala zdrojom na množstvo meme obrázkov a má takmer 700 epizód. Pozrieť si všetky sezóny, ktoré boli vytvorené od roku 1989, by trvalo 322 hodín neustáleho pozerania.

Druhá najdlhšia inscenácia na našom zozname patrí seriálu „Hrozba z temnoty“ („Supernatural“). Potrebovali by ste 246 hodín na pozretie všetkých 15 sezón. „Dr. House“ sa umiestnil na treťom mieste a trvá 131 hodín.

Avšak držať krok s popkultúrou nemusí vždy znamenať desiatky hodín strávených pred obrazovkou. Medzi najkratšími seriálmi je stále veľmi populárna mini-séria „Chernobyl“, ktorá trvá 5 hodín a 27 minút neustáleho pozerania a taktiež „Dámsky gambit“, ktorý trvá 6 hodín a 35 minút.

Ak sa niekto rozhodne pozrieť si celý maratón všetkých najlepších seriálov, potreboval by až 2806 hodín. To je ekvivalent 175 dní, pokiaľ berieme v úvahu 8 hodinovú pauzu na spánok.

Metodológia a zdroje

Všetky informácie o spomenutých seriáloch pochádzajú z IMDb.com, čo je databáza filmov, seriálov a hier. Zoznam obsahuje seriály s hodnotením od 8,0 vyššie a s počtom hodnotení od 250 000 vyššie. Konečné výsledky sme získali spočítaním dĺžky každej jednotlivej epizódy. Zapojili sme sezóny a epizódy, ktoré boli vysielané pred marcom 2021. Všetky série s hviezdičkou stále prebiehajú alebo boli potvrdené pre nasledujúce sezóny.

Autor: Picodi

Značky: