Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V ére digitalizácie a rozmachu umelej inteligencie (AI) sa kybernetická bezpečnosť stáva kľúčovou prioritou pre organizácie na celom svete. Umelá inteligencia už nie je len buzzwordom, ale stala sa integrálnou súčasťou stratégií kybernetickej bezpečnosti, poskytujúc nové možnosti pre detekciu a prevenciu hrozieb.

Kam smeruje vývoj AI?

S rozvojom digitálneho veku sa kybernetické hrozby stávajú sofistikovanejšími a zložitejšími, čím ohrozujú bezpečnosť organizácií i jednotlivcov. Útočníci neustále vyvíjajú nové metódy, ako preniknúť do ochranných systémov, čo vedie k potrebe nepretržitého monitorovania a rýchlej reakcie na potenciálne hrozby.

V tomto kontexte umelá inteligencia predstavuje revolučný nástroj, ktorý umožňuje identifikáciu a neutralizáciu útokov v reálnom čase. AI nielenže dokáže analyzovať obrovské objemy dát rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, ale aj predvídať budúce hrozby na základe vzorcov správania. Napriek obrovskému potenciálu však integrácia AI do kybernetickej obrany prináša aj nové výzvy a etické dilemy, od zneužitia AI v rukách útočníkov až po otázky súkromia a kontroly.

Alanata Judgment Day konferencia Zdroj: Alanata
Alanata Judgment Day konferencia 2023

Experti odovzdajú skúsenosti z praxe

Konferencia Judgment Day 2024 otvorí diskusiu o tom, ako môže AI posilniť obranné mechanizmy proti rastúcim kybernetickým hrozbám, ponúkajúc pritom náhľad na najnovší vývoj a výzvy v tejto dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti.

Účastníci získajú pohľad do budúcnosti ochrany digitálnych prostredí, vďaka prednáškam od popredných expertov, vrátane významnej zahraničnej odborníčky v oblasti AI – Stephanie Hare, ktorá predstaví svoj uhol pohľadu na možnosti a riziká spojené s využívaním AI v kybernetickej obrane.

Konferencia zdôrazní význam inovatívneho využitia AI, a to všetko v spolupráci s poprednými partnermi ako Cisco, F5, CheckPoint, Dell Technologies, Palo Alto Networks. Tí zabezpečia, že obsah konferencie bude na špičkovej úrovni a poskytne účastníkom prístup k najnovším inováciám a best practices v kybernetickej bezpečnosti.

Judgment Day 2024 je ideálnym miestom pre IT profesionálov, bezpečnostných expertov a všetkých, ktorí majú záujem vzdelávať sa v téme vplyv AI na kybernetickú bezpečnosť. Ponúka nielen prehľad najnovších trendov a hrozieb, ale je aj miestom pre diskusiu, výmenu skúseností a networking. Zaregistrujte sa už teraz na judgmentday.sk a staňte sa súčasťou komunity, ktorá formuje budúcnosť kybernetickej bezpečnosti v dobe dominancie AI.