Internet dnes považujeme za samozrejmú súčasť nášho života. Zvykli sme si naň, a preto ho chceme používať všade. Aj v zahraničí na dovolenke.
Nemusí to byť kvôli pracovným povinnostiam, ale kvôli tomu, aby sme zostali v kontakte s priateľmi, rodinou a prípadne sa s nimi podelili o fotografie a zážitky. Ponúka sa niekoľko spôsobov, ako byť online.
Najjednoduchšie je využiť Wi-Fi sieť priamo v hoteli. V tomto prípade však odporúčame, aby ste si vopred overili, či je internet dostupný a za akých podmienok. Často sme sa totiž stretli so situáciou, že ubytovanie sľubovalo internet. Ten však bol k dispozícii iba vo vstupnej hale. Takisto nie je nič neobvyklé, ak hotel ponúkne internet za poplatok. Druhým „extrémom“ je pomalý a nekvalitný internet.
Skúsenosti máme aj s tým, že pripojenie do internetu bolo v hoteli väčšinou použiteľné, avšak počas raňajok, obeda a večere ho návštevníci natoľko zahltili, že bol jeho prínos nulový. Netreba podceňovať ani zabezpečenie bezdrôtových sietí. Sem-tam ponúka hotel otvorenú Wi-Fi sieť a v tomto prípade ide o bezpečnostné riziko. Nikdy neviete, kto môže komunikáciu „odpočúvať“. Netvrdíme, že je to pravidlo a že každú otvorenú sieť niekto hackuje, ale nikdy neviete. Toto sú základné rady, na ktoré by ste mali v prípade Wi-Fi pripojenia v hoteloch a apartmánoch myslieť.
Mobilný internet s roamingom
Ak pripojenie do Wi-Fi nie je dostupné, prípadne vám z nejakého dôvodu nevyhovuje alebo chcete byť online aj v pohybe, treba zvážiť ďalšie dve možnosti. Roaming alebo kúpu SIM karty priamo v krajine dovolenky.
Slovenskí operátori zvyknú posielať uvítacie SMS správy, keď sa v zahraničí pripojíte do mobilnej siete cudzieho operátora. Informujú o cene hovorov, SMS a MMS správ a takisto aj o poplatku za prenesený megabajt. V letnom dvojčísle touchIT sa ďalej pozrieme na ponuku roamingov našich operátorov O2, Orange a Telekom. Poradíme ako najviac ušetriť na dátach v Chorvátsku, Taliansku, Turecku a Španielsku.
Dokončenie tohto článku nájdete v letnom dvojčísle touchIT.
Časopis je dostupný v novinových stánkoch za 1,99 eura.
Najvhodnejšou cestou pre dotyk s technológiami je rovno si ho predplatiť.
Objednajte si ročné predplatné magazínu touchIT za 16,50 eura teraz.
Ďalšie zaujímavé články z letného dvojčísla sme vybrali nižšie v tomto článku.
Kompletný obsah letného dvojčísla touchIT:
Pozrite si výber ďalších zaujímavých článkov z letného dvojčísla touchIT:
Dovolenkové aplikácie
V pravidelnom prehľade mobilných aplikácií predstavujeme najzaujímavejšie nové a aktualizované nástroje pre platformy Android, iOS a Windows Phone, ktoré nás v posledných týždňoch zaujali. V aktuálnom vydaní sme sa zamerali na aplikácie, ktoré by vám nemali na dovolenke chýbať.
Rastie skutočná konkurencia Google vyhľadávaču?
Internetový vyhľadávač spoločnosti Google má dnes vo svete takmer neotrasiteľnú pozíciu. Na jeho domácom trhu v USA však situácia vôbec nie je taká jednoznačná a jeho najväčšia konkurencia v posledných rokoch stále naberá na význame. Je možné, že ho v budúcnosti zosadí z trónu?
Mobilné bankové aplikácie
O mobilné bankovníctvo priamo v mobile majú záujem hlavne mladí ľudia. Podľa prieskumu touchIT, patria k najčastejším operáciám kontrola zostatku na účte a realizácia platieb. U každej banky tak rastie požiadavka, aby pripravila veľmi dobrú mobilnú aplikáciu, a to minimálne pre platformu iOS a Android. Aplikácia má byť hlavne bezpečná, banke sa nemôže stať, aby niekto prišiel o peniaze.
Notebooky na prácu aj multimediálne zameranie
Veľký letný test notebookov sme pripravili v štýle univerzálnosti. Svoje si tu nájdu používatelia hľadajúci ultrabook, prenosný notebook, ale aj multimediálny notebook na prácu prevažne doma alebo v kancelárii.
Zachraňujeme zmazané fotky
Fotografie sú peknou spomienkou na rôzne životné udalosti. To je ich príjemná vlastnosť. Tá menej príjemná je, že sa rady strácajú. A to vonkoncom nie iba počas letného obdobia alebo v čase dovoleniek. Vymažete si ich náhodou alebo omylom. Ako teda obnoviť zmazané fotografie?
Computex 2015 – v znamení inovácie a mobility
Zúčastniť sa výstavy Computex na Taiwane je celkom poučné. Jednak sa stretnete s úplne inou kultúrou, celkom netradičným jedlom a IT produkty vidíte v inom svetle. Ázijský trh je totiž úplne iný ako ten európsky. Úspešné produkty musia byť farebné, výber musí byť dostatočne široký a výrobcovia musia prísť s vlastnosťami, ktoré zaujmú na prvý pohľad.
Toto je však iba malý výber z množstva obsahu magazínu touchIT, ktorý na vás čaká v stánkoch so 104 stranami za 1,99 eur. Nezabúdajte, že najlepšou cestou k vášmu magazínu je predplatné, ktoré si môžete objednať tu a zároveň nás tak podporíte. Ďakujeme 🙂