V Barcelone na výstave MWC predviedol aj Alcatel svoj unikát. A to smartfón Alcatel OneTouch Idol 3, ktorý už nemusíte otáčať v rukách, aby ste ho držali správne.

idol3

Jeho dizajn je totiž symetrický a tak sa bude rovnako dobre držať „bežne“ aj „hore nohami“. Displej zmení orientáciu podľa toho, ako ho držíte a reproduktory aj mikrofóny má nad aj pod displejom. Oba reproduktory potom poslúžia na prehrávanie multimédií v režime stereo. Toto je vlastnosť, ktorá tu ešte nebola. Nejde o vlajkovú loď a povedzme, že oproti iným hráčom sa Idol 3 porovnávať nemôže. Alcatel však myslí na väčšinu používateľov, minimálne tých, ktorí nechcú minúť mesačnú výplatu na telefón. Tým dáva do rúk unikátne a moderné zariadenie.

Dostupný bude v dvoch vyhotoveniach a to so 4,7 a 5,5″ uhlopriečkou displeja. V prvom prípade bude mať HD, rozmernejší model bude mať Full HD rozlíšenie. Na oboch telefónoch je dostupný operačný systém Android 5.0. Menší model bude poháňaný 4-jadrový CPU, u väčšieho to bude dvojnásobný počet jadier. Čipová zostava je rovnaká a ide o Qualcomm s podporou LTE. Odhadovaná cena 200 resp. 250 EUR je prijateľná, až agresívna, dalo by sa povedať.

Fotogaléria z uvedenia nového modelu na výstave MWC 2015

 

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.