Alexa by mala mať ľudskejší prejav, tvrdí Amazon

0

Amazon začal pracovať na tom, aby mala virtuálna asistentka Alexa hlas viac podobný človeku 

Alexa znie príliš monotónne, miestami ako robot. Ale to všetky virtuálne asistentky. Amazon to chce zmeniť a začína pracovať na tom, aby znela Alexa ľudskejši, teda viac zapadla do domácnosti. Všetko však záleží od vývojárov, ako s stým popasujú. Táto téma sa bude podrobnejšie rozoberať na webovom seminári Amazonu, ktorý sa bude konať 18 mája 2017.

Čo by sa malo zmeniť?

Alexa by nemala znieť tak roboticky a monotónne, mala by poskytovať prirodzenejší hlasový prejav. Je známe, že Alexa sa neustále učí návykom a potrebám používateľa. Po novom by sa mala učiť aj hlasovým návykom a správne ich používať. To znamená, že by mala vedieť šepkať, meniť rýchlosť rozprávania, pridávať pauzy a zvukové úryvky alebo vkladať špeciálne slová a frázy. Taktiež by mala vedieť hláskovať a hovoriť „čisto hovorovo“.

Ako to bude v konečnom dôsledku znieť sme zvedaví, zatiaľ je to v štádiu príprav a vývoja. Jasné je len jedno, týkať sa to bude iba podporovaných jazykov, teda americkej angličtiny, britskej angličtiny a nemčiny.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by vás zaujímať:

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár