AnTuTu rebríček za marec 2020: Najvýkonnejším smartfónom sa stáva Oppo Find X2 Pro

0

Čínska porovnávacia platforma AnTuTu prináša najnovší mesačný prehľad.

Zoradila najvýkonnejšie testované vlajkové Android zariadenia, ale aj zariadenia strednej triedy. Až do minulého mesiaca sme v rebríčkoch mohli vidieť iba smartfóny roka 2019. Najnovšie sa konečne dostáva aj na smartfóny s vlajkovým čipsetom od Qualcommu – Snapdragon 865.

Antutu marec 2020

Vlajkové lode, Zdroj: Antutu

Novým lídrom sa stáva Oppo Find X2 Pro, čo je jediný telefón, ktorý dokáže v priemere prekročiť hranicu 600 000 bodov. Platforma spriemeruje dosiahnuté skóre z najmenej 1 000 testovaných smartfónov. Najvýkonnejšie tri modely – Find X2 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro a Find X2 sú vybavené aj rýchlym úložiskom UFS 3.0 a pamäťou RAM LPDDR5.

Antutu marec 2020

Zariadenia strednej triedy, Zdroj: Antutu

Zariadenia strednej triedy sú hodnotené v samostatnej kategórii, v ktorej sa na prvom mieste  umiestnil model Oppo Reno3 5G s čipsetom Dimensity 1000L. Je to jediný model strednej triedy, ktorý dosiahol v porovnávacom teste v priemere viac ako 400 000 bodov a s prehľadom tak v marci porazil smartfóny, ktoré sú poháňané konkurenčnými čipsetmi Exynos 980 a Snapdragon 765G.

Zdroj a titulná fotografia: Antutu

Prečítajte si aj:

Vzdelávanie (aj hravou formou) detí počas karantény: Tipy pre všetkých rodičov a deti

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>