IKEA už dlhodobo pomáha viac ako miliarde ľudí žiť lepší každodenný život na našej planéte. Aby inšpirovala svojich zákazníkov k udržateľnejšiemu spôsobu života, uviedla minulý rok na trh aj špeciálnu aplikáciu IKEA Better living. IKEA od 22. júna spúšťa novú výzvu, s ktorou chce motivovať Slovákov k zmenám v správaní v domácnosti. Najlepších 15 používateľov odmení aj darčekovou poukážkou v hodnote 350, 250, či 180 EUR.

Google Play
App Store

Lepší svet sa začína doma

IKEA opäť spúšťa kampaň Lepší svet sa začína doma. Tentokrát sa rozhodla upozorniť na tému plytvanie potravinami. Pomocou výzvy v aplikácii IKEA Better living chce zákazníkom ukázať, ako jednoducho môžeme našej planéte pomáhať napríklad aj z pohodlia domova. Ak všetci spojíme sily, tak aj malé zmeny môžu priniesť veľké výsledky.

Ako funguje aplikácia IKEA Better living?

Aplikácia IKEA Better living je dostupná zdarma na platformách App storeGoogle Play. Pri spustení aplikácie vás privíta zoznam tzv. dobrých skutkov, ktoré vám po rozkliknutí prezradia rôzne tipy a zaujímavosti. Používateľ si vždy po vykonaní dobrého skutku danú aktivitu zaznamená, za čo dostane určitý počet bodov. Aplikácia po celý čas skúma celkový efekt správania používateľa. Ten sa tak dozvie napríklad to, koľko počas používania aplikácie ušetril vody alebo ako jeho správanie ovplyvnilo počet kilogramov nevzniknutého odpadu a CO2. Aplikácia IKEA Better living obsahuje až 90 dobrých skutkov, ktoré sú rozdelené do rôznych skupín a je plne funkčná aj mimo vyhlásených oficiálnych výziev.

Fungovanie aplikácie je veľmi intuitívne. Jej rozhranie je navrhnuté podobne ako sociálna sieť. Používatelia môžu sledovať iných používateľov, zdieľať svoje aktivity a tipy, komentovať príspevky, a inšpirovať sa tak navzájom. Aplikácia ponúka aj možnosť tvorby individuálnej súťaže, vďaka ktorej sa môžu používatelia motivovať k lepším výsledkom.

Zapojte sa do výzvy

IKEA už 22. júna 2020 odštartuje novú výzvu “Lepší svet sa začína doma“, vďaka ktorej si budete môcť vyskúšať rôzne dobré skutky a dozvedieť sa viac o tom, ako jednoducho sa dá znížiť veľkosť vašej klimatickej stopy. Buďte aktívny a zbierajte body. Výzva bude trvať 10 dní – do 1. júla a počas tohto obdobia sa budú body v aplikácií automaticky pripisovať práve k tejto výzve.

Keď chceme zmenu, musíme byť jej súčasťou. Stiahnite si aplikáciu IKEA Better living už dnes a sledujte, aké majú vaše každodenné rozhodnutia vplyv na životné prostredie.

Značky: