Apple mení plány. Samojazdiace auto nevyrobí, zameria sa iba na jeho softvér

0

Tesla je silná konkurencia, ale najmä – vyrobiť auto nie je také jednoduché, ako vyrobiť telefón.

Portál Bloomberg tvrdí, že Apple už neplánuje vyrobiť vlastné autonómne vozidlo. Namiesto toho sa zameria na vývoj softvéru, ktorý bude zabudovaný do vozidiel partnerských automobiliek.

Bloomberg vychádza z toho, že tím zamestnancov, ktorí mali na starosti vývoj autonómneho auta, sa v posledných mesiacoch výrazne zúžil. Pôvodne obsahoval viac ako 1000 zamestnancov, ale niekoľko stoviek z nich dnes pracuje na inej pozícii alebo firmu medzičasom opustilo – či už z vlastnej vôle alebo dostali výpoveď.

Bloomberg takisto informuje o tom, že výkonní pracovníci Applu sa majú do konca roka 2017 rozhodnúť, akým smerom sa bude biznis s elektromobilmi a automobilmi nakoniec uberať. Hoci Apple v roku 2014 spustil svoj Project Titan a v roku 2015 hovoril o plánoch spôsobiť na trhu s automobilmi rovnakú revolúciu ako v segmente smartfónov, podľa Bloombergu mohol podceniť komplexnosť dodávateľského reťazca v prípade automobilového priemyslu.

Inak povedané, vyrobiť automobil nie je také jednoduché, ako vyrobiť smartfón.

Zdroj: Bloomberg

Prečítajte si aj:

Tesla brutálne vylepšila autopilota. Dostanú ho všetky nové vozidlá

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>